7 Kasım 2018 Çarşamba

ÜRÜN İNCELEMESİ #228 : YVES SAİNT LAURENT DESSİN DU REGARD GÖZ KALEMİ NO :5


Merhaba arkadaşlar;

 

Bugün size bahsedeceğim ürün Yves Saint Laurent markasının bir süredir kullandığım çok güzel bir göz kalemi. Ürünün ismi Dessin Du Regard göz kalemi olarak geçiyor. Suya dayanıklı bir kalem ve bendeki çeşidi de 5 numaralı olanı. Öncelikle belirtmeliyim ki ürün isminden de anlaşılacağı üzere uygun fiyatlı bir ürün değil genelde 110-140 TL arası fiyatlara alabiliyorsunuz.  Açıkçası çok beğenmeme rağmen bir göz kalemine bir daha bu fiyatı verir miyim çok emin değilim ama yine de yazısını hazırlamak istedim.
Ambalaj tasarımı oldukça sade; şeffaf bir kapağı var böylece rengini çok net görebiliyorsunuz. Ayrıca uç kısmında kalemi dağıtmak için minik bir sünger kısmı var ben çok fazla buğulu göz makyajı yapmadığımdan bu kısmını fazlaca kullanmadım. Bendeki rengi oldukça koyu ton bir yeşil rengi. Hatta ilk sürdüğünüzde siyah mı bu diye bile düşünebilirsiniz ama gözde çok güzel duruyor ve rengini çok güzel veriyor.

Kesinlikle oldukça yumuşak uçlu bir kalem sürmesi çok ama çok kolay. Ama yumuşacık yapısının iki kötü tarağı var birincisi çok fazla sürebiliyorsunuz kontrollü gitmek lazım ikincisi de maalesef çok çabuk azalıyor. Ürün biraz pahalı da olduğundan tabiiki hemen bitsin de istemiyorum. O nedenle ben evde makyaj yaparken özellikle fırçayla uyguluyorum kıyamadığımdan. Birde eğer bu şekilde yapmazsam ucu çok çabuk kütleştiğinden sürekli açmak gerekiyor.

Kalıcılığından çok memnunum tüm gece gözümdeydi ve kesinlikle silinmedi. Ve benim göz kapağım oldukça yağlıdır genelde kalemler hemen silinir bir de ben habire gözümle oynarım yani kalem kendiliğinden silinmezse de ben onu bir şekilde silerim buna rağmen iyi dayandı diyebilirim.
Çıkarma kısmına gelirsek önce bir makyaj mendili ile kabasını aldıktan sonra çift fazlı bir makyaj temizleyici ile gayet güzel çıkardım bir sorun olmadı. Benim kalıcılığından ve renginden çok memnun kaldığım bu kalemi eğer bütçenizde yer verebilirseniz mutlaka bir denemenizi öneririm.

 

 

REEC.

4 yorum:

  1. Bende çok severek kullanıyorum bu markanın göz kalemlerini , keşke biraz daha uygun fiyatlı olsalar ....

    YanıtlaSil
  2. Rengi baya guzelmis l.. Bugulu cok sahane olur bu🤗

    YanıtlaSil
  3. Rengi hafif petrol yeşiline çalan bir siyah sanırım, yoğunluğu da çok güzelmiş. Keşke fiyatı bir tık daha uygun olsaydı ama yine de aklımızda olsun. Teşekkürler :)

    YanıtlaSil