15 Ekim 2018 Pazartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #225 : MEDİKOZ DR.DNA PDRN BEYAZLATICI MASKE


Merhaba arkadaşlar;

 

Bugün size ilk kez denediğim Medikoz markasının ciltte beyazlatıcı özellik yaratan güzel bir maskesinden bahsetmek istiyorum. Ben bu maske ile sevgili Lerzan ın etkinliğinde hediye geldiği zaman tanıştım ve kullanımdan da oldukça memnun kaldığımı söylemeliyim. Maske kore menşeli bir maske ve oldukça da etkili bileşenler var içerisinde. İnternette yaptığım araştırmalarda güneş lekelerinde oldukça etkili kullanıldığını okudum ve benim cildimde de bu tarz lekeler olduğu için hemen kullanmak istedim. 


Ayrıca maskenin cilt lekelerini açma, ince kırışıklıkları giderme, akne izlerini giderme, cilt tonunun eşitlenmesi, cilt elastikiyetini artırması gibi farklı vaatleri de var ama tabii ben bunların hepsini ilk kullanımda gördüğümü söyleyemem. Ama kesinlikle ciltte düzgünleştirici ve renk açıcı özelliğini ilk kullanımda görüyorsunuz. Maske iki bölümden oluşuyor maske bölümü ve üst kısımda ayrı olarak yer alan krem bölümü olmak üzere. Kâğıt maskeyi temiz yüze uyguluyorsunuz 20-30 dakika arası bekliyorsunuz ve sonra krem formdaki ürünü cildinize direk uyguluyorsunuz.


Kâğıt maske zaten bekleme süresi içerisinde kurumaya başlıyor. Kremi de uygulamadan önce cilde yıkama falan yapmadan direk masaj yaparak uyguluyorsunuz. Krem oldukça nemlendirici oldu ve ben birkaç saat yüzümde bıraktım açıkçası yıkamadan önce. Kullanım öncesi cildinizin temiz olması çok önemli. Ve kullandıktan sonra gerçekten yumuşacık ve nemli halini hissediyorsunuz ve beyazlatma konusunda da oldukça etkili olacağı belli oluyor. Fiyat olarak 150 TL civarı olduğu için çok sık alıp uygularım diyemem ama özellikle mevsim geçişlerinde ya da cildimin sorunlu zamanlarında kesinlikle başvurmayı düşündüğüm bir maske olacak.

 

REEC.

 

6 yorum:

 1. Bu kadar etkili olduğu söylene maskenin içeriğini merak ettim doğrusu! Bir araştırayım, sevgiler :)

  YanıtlaSil
 2. cilt lekelerine nasıl geldi acaba ?

  YanıtlaSil
 3. Fiyatı baya yüksekmiş uygun olsa denemek isterdim.:)

  YanıtlaSil
 4. Bunlar ciddi anlamda etkili mi yaa😮

  YanıtlaSil
 5. Merak ettiğim bir marka. En kısa zamanda deneyeceğim

  YanıtlaSil
 6. merak ettim şimdi bu markayı

  YanıtlaSil