26 Mayıs 2018 Cumartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #201 : FİRSTTİME KONTÜR PALETİ


Merhaba arkadaşlar;

 

Bugün size yeni tanıştığım bir markaya ait bir üründen bahsedeceğim. Bir süredir arkadaşlarımdan duyuyordum Firsttime markasını fakat bir türlü ürün deneme şansım olmamıştı. Fakat en sonunda bu kontür paletini deneyebildim.
Paletimiz plastik dikdörtgen bir ambalajda 3 adet kare bölümde aydınlatıcı,bronzer ve allıktan oluşan bir palet. Ürünlerin her biri 5 er gramlık boyutta. Bence boyutları gayet güzel ve yeterli. Ambalaj tasarımı sade, kapak kısmı şeffaf üstünde de siyah yazıyla ürün ve firma ismi kaydedilmiş gayet kibar bir tasarım.

Genelde bu dönemde hemen hemen tüm markalarda bu tarz ve neredeyse aynı tasarımda kontür paletleri görmek mümkün. Kullanım açısından hemen hepsi aynı sonucu veriyor tasarımda bir farklılık olmuyor dolayısıyla önemli olan ürünlerin kalitesindeki farklar. Bronzer kısmı oldukça mat ve dağıtmada biraz zorluk çıkaran yapıda. Ama aydınlatıcı ve allıkta bu şekilde bir sorunla karşılaşmadım.

Aydınlatıcı oldukça parlak açık renkte bir aydınlatıcı. Parlaklığı güzel çok simli değil göz içi ve dudak üstünde de güzel sonuç verdi allığının rengi turuncuya dönüp tonda. Pek bana uygun değil ama değişik renk bir allık bulunması her zaman iyidir kıyafete göre kullanmak gerekebilir. Ayrıca bu allığı ben far olarak da kullandım gayet güzel oldu.
Çok fazla kalıcı değil ama pigmentasyonu gayet iyi. Özellikle allığı gün içinde yenilemek gerekti ama ilk fırça darbesinde renk verdi o nedenle yanımda taşıyıp tazeleme yapmakta bir sorun yapmadım açıkçası. Hem allık renginin değişik olması hem de ürünlerin yumuşak yapısı hoşuma gitti fiyatının da uygunluğu düşünülürse bence bir şans vermek lazım bu palete.

 

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder