24 Mayıs 2018 Perşembe

ÜRÜN İNCELEMESİ #200 : FARMASİ TERRACOTTA AYDINLATICI NO : 15


Merhaba arkadaşlar;

 
Bugün size Farmasi markasından bir süredir denemekte olduğum bir üründen; terracotta aydınlatıcı pudrasından bahsetmek istiyorum. Son zamanlarda aydınlatıcılar oldukça popular bildiğiniz gibi. Ben de çok fazla olmasa da kullanmayı seviyorum ve mümkün oldukça elime geçen markaları kullanmaya çalışıyorum.


Ürünün ambalajı yuvarlak formda ve üst kapak kısmı şeffaf oldukça sade ama sağlam güzel bir ambalajı var. Bendeki 15 numaralı olanı ve terracotta yani fırınlanmış bir ürün. Ben fırınlanmış ürünleri daha çok seviyorum hem daha uzun kullanıyorum hem de daha pigmentli olduklarını düşünüyorum. Gerçi bu ürün 13,5 gr lık bir ürün daha da uzun sure kullanırsam sanırım torunlarıma miras bırakmam gerekecek.


Pudra ürün olmasına ragmen elimi sürdüğümde çok hoş kremsi ipek gibi bir his alıyorum. Çok yumuşak bir yapısı var tozutma yapmıyor. Renk olarak da çok hoş bir şampanya rengi. Bence hemen hemen tüm cilt tonlarında kullanılabilri bir renk özellikle aydınlatıcı olarak düşününce. Oldukça pigmentli ve içerisinde hiç sim olmamasına ragmen oldukça parlak güzel bir sonuç veriyor.


Kalıcılığı oldukça güzel gün içerisinde yenileme gereği duymadım. Sürüşü de oldukça rahat ciltte çok güzel yayıldı. Bir kaç kat kullanıp parlaklığı artırmak isterseniz de herhangi bir sorun yaratmaz diye düşünüyorum.


Arkadaşlarım bu aydınlatıcının MAC in soft and gentle aydınlatıcının benzerti olduğunu söylediler ben daha once kullanmadığımdan kıyaslayamam ama eğer uygun fiyatlı versiyonunu almak isterseniz bence bu ürüne bir şans vermelisiniz.
 

REEC.

2 yorum:

  1. bende son dönemde farmasi ürünlerini beğenerek kullanıyorum ama bu aydınlatıcı pudrayı denememiştim.

    YanıtlaSil
  2. farmasinin allık ve aydınlatıcıları çok başarılı gerçekten bu da harika görünüyor.

    YanıtlaSil