7 Mayıs 2018 Pazartesi

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #19 : SAF SNACK HİNDİSTAN CEVİZLİ BİSCOTTİ


Merhaba arkadaşlar;

 

Bir süredir sağlıklı beslenme ile ilgili yazılarıma ara verdm. Nedeni ise şubat ayı sonunda olduğum tüp mide ameliyatı. Bu ameliyat dolayısıyla bir süredir denemeler yapamıyorum çok fazla değişik ürürn deneyemiyorum. Midem çok minicik kaldı ve hazmetmekte zorlanabileceği ürürnlerm tüketmekten biraz çekiniyorum açıkçası.
Ama bu süre içerisinde denk geldiğim ve denediğim ürünler de oldu. Genellikle meyveli yoğurtlar ön planda ama Carrefoursa da bu minişleri görünce hemen bir alıp denemek istedim. Hindistan cevizzi benim favori yiyeceklerimden biridir ve içerisinde Hindistan cevizi bulunan hemen her ürürnü de severek tüketirim. O nedenle mutlaka severim diye düşünerek alıp bir denemek istedim.

Bahsedeceğim ürün Saf Kitchen markasının Saf Snack’s serisinden bir biscotti. Öncelikle dediğim gibi Hindistan cevizli olması dikkatimi çekti ama görünüşü de bir o kadar şeker ve sevimli. Minik minik renkli kartopları gibi görünüyorlar yeşil mor ve beyaz renkli minik bisküviler diyebilirim sanırım ürürn için.

İçeriğinde Hindistan cevizi, badem, tuz, limon, organik agave şurubu varmış. Herhangi bir kimyasal katkı ve koruyucu madde içermedi yazıyor internette. Öncelikle diyet ürünleri için çok fazla lezzet beklentisinde olmamanız gerektiğini maalesef söylemeliyim. Ama önemli olan sağlıklı olması artık benim için. İçeriğinin temiz olmasının yanısıra glütensiz de aynı zamanda dolayısıyla glüten hassasiyeti olanlara ya da çöl yak hastalarına da gayet uygun.
Fiyatı 7-8 TL civarındaydı ve bu tarz ürünler için gayet uygun fiyatlı bence. Tokluk verme konusunda gayet iyi olduğu için ara öğün için gayet iyi bir seçenek olabilir. Benim tek zorlandığım kısmı biraz sert olması yemekte biraz zorlandım ama biscotti sonuçta yumuş yumuş olmaması çok doğal.

 

REEC.

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder