4 Nisan 2018 Çarşamba

ÜRÜN İNCELEMESİ #186 : FARMASİ MATTE LIQUID LIPSTICK NO : 102

Merhaba arkadaşlar;


Son zamanlarda likit mat rujlar baya popüler biliyorsunuz. Ben aslında likit rujlarla çok arası olan biri değilim ama tabiiki ara ara denemeye çalışıyorum. Bu sefer denediğim de Farmasi markasına ait bir mat ruj oldu. Bu marka tamamen Türk sermayeli bir firma olduğundan açıkçası milliyetçilik yapıp ürünlerini mümkün olduğunca kullanmaya çalışıyorum.Rujlar 4 gr lık ambalajlarda tasarlanmış. Seride ki renkler pembeden başlayarak kırmızılara ve kahvelere doğru yöneliyor. Aplikatörü sünger uçlu ve yassı düz bir şekilde. Fiyatları farklı dönemlerde farklı oluyor indirim vs ile ben 40-15 arasında fiyatlarda gördüm. Katalogdaki renkle dudağınızdaki ton farklı olabiliyor o nedenle ya deneme ürünü isteyin ya da danışmanınıza iyice bir sorun derim.


Genel olarak mat rujları kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaya bu ruj içinde dikkat etmeniz gerekiyor. Yani dudaklarınızın peelin yapılmış ve iyice nemlendirme yapılmış olması durumuna. Aksi takdirde ruj pul pul olup dökülüyor ya da dudağınızda parça parça bir görünüm oluşturuyor. Ruju sürmeden önce güzelce ölü derilerden kurtulun ve iyice nemlendirin. Ayrıca sürdükten sonra da fazla kıpırdanmamaya konuşmamaya ve dudaklarınızı her zaman yaptığımız gibi birbirine sürttürmemeye çalışın.


Rujun pigmentasyonu gayet iyi ve tek katta güzel renk veriyor opaklık sağlamada da bir sorun yaşatmıyor. Sürdüğünüzde dalgalanmalar oluşturmuyor ve güzelce dağılıyor. Dudaklarınızı birbirine sürmeyin falan dedim ama korkmayın çok uzun süre sabitlenmesini beklemiyorsunuz birkaç saniyede sabitleniyor ve matlaşıyor. Bulaşmıyor, yapışmıyor ve gün içinde sık sık ruj tazelemeye de gerek kalmıyor. Yemek yemediğiniz sürece öyle hemen transfer olan silinen bir yapısı yok. Dudaklarımda ağırlık yapmadı yapışkan bir hal de olmadı o nedenle kullanması gayet kolay diyebilirim.

Bendeki rengi 102 numara ve soğuk bir pembe tonu. Benim normalde dudaklarım gülkurusu tonunda o nedenle bana biraz açık kaldı. Ama yapısını beğendiğim için daha koyu tonlarını alıp denemeyi düşünüyoru.


 


Reec.


 

1 yorum:

  1. Farmasinin normal rujunu denemiş. Sevmiştim, hem rengi hem de dudaklarımda rahatsızlık hissetmedim.

    YanıtlaSil