19 Mart 2018 Pazartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #183 : ALİX AVİEN FAR NO : 114


Merhaba arkadaşlar;

 

Bugün size Alix Avien markasından tekli bir fardan bahsedeceğim. 114 numaralı far terracotta far serisinden ve oldukça güzel minik yuvarlak bir ambalaj tasarımına sahip. Ambalaj siyah renkte plastik bir yapıda kapak kısmı ise şeffaf böylece rengini direk görebiliyorsunuz. Bu şekilde olması hoşuma gitti çekmecede rahatça seçip almak için çok güzel oluyor. 4 Gr kadar olan bu far bence çantada taşımak içinde gayet iyi bir boyutta.
Farın yapısı ve renginden oldukça memnunum. Açık tonda içinde kendiliğinden ışıltılar var. Ama ışıltılar parça parça tek tek değil genele yedirilmiş şekilde bu nedenle de çok doğal duruyor cildinizde. Ben hem far hem de aydınlatıcı olarak da kullanıyorum. Far olarak kullandığımda harika bir geçiş rengi oluyor. Ayrıca günlük hafif makyaj yaptığım zamanlarda siyah keskin eyelinerle kullandığımda çok hoş bir görüntü veriyor kesinlikle alırsanız bu şekilde denemenizi öneririm.

Parmakla aldığınızda aslında rengini ve parlaklığını çok güzel veriyor ama gözkapağına uyguladığınızda güzel bir ton almak için birkaç kat geçmeniz gerekiyor. 4-5 saat gayet güzel şekilde kalıcılığı var. Rengini mümkün olduğunca yansıtmaya çalıştım ama nasıl tarif edebilirim emin değilim. Şampanya rengi denebilir belki ama biraz da hafifçe gülkurusu var gibi geliyor bana.
Hem tek başına far olarak hem geçiş rengi ya da kaş altı rengi olarak kullandığım hatta aydınlatıcı olarak da yararlandığım bu farı mutlaka bir denemenizi öneririm.

 

REEC.

2 yorum: