15 Şubat 2018 Perşembe

ÜRÜN İNCELEMESİ #181 : ESSENCE MATT MATT MATT LONGLASTİNG LİPGLOSS

Merhaba arkadaşlar;

 

Bugün size en sevdiğim markalardan birine ait bir lipgloss dan bahsedeceğim. Marka Essence markası üründe mat matt matt serisinden bir lipgloss fakat maalesef rengini yazamıyorum çünkü çok bantlamışlar etiket kısmı yok olmuş internetten baktıklarımda da emin olamadım rengine.

Her şeyden önce, şişe tasarımını beğendim ve fırça tasarımı da oldukça ilginç üçgen şeklinde bir tasarımı var. Yassı olması, çerçeve kısmını hallettikten sonra dudak üstünde rahatça hareket imkânı sağlıyor. Fiyatı genelde 8,5 TL civarında. İçeriğinde 5 ml ürün bulunuyor ve kullanım süresi 24 ay. Bu seride 5 renk varmış renklerin tonları da hiç fena görünmüyor. Kokusu çok güzel şekerli tatlı bir kokusu var hatta tadım da öyle ve duyduğuma göre her birinin benzer şekilde farklı bir kokusu ve tadı varmış. Ben sevdim açıkçası kokusunu ayrıca çok uzun süre de kalmıyor yani rahatsız edici değil.

Ben aslında lipgloss sevmem sıvı halleri çok hoşuma gitmez ama bunda öyle değil hatta sıvı değil köpük yapıda diyebilirim. İlk kullandığımda baya bir değişik geldi ürün aldığınızda aplikatöre yapışmış oluyor ve dağıttığınızda yumuşacık hissediyorsunuz. Opaklık için çift kat kullanmanızı öneririm ama çift katta çok güzel bir kapatıcılığı var. Mat olduğu hususunu isminde feci vurgulamışlar ama bana sorarsanız çok mat değil yapısı nemli bile denebilir en son halinde kadifemsi bir hal alıyor.
 

Gayet pigmentli bir ürün 2-3 saat rahat kalıyor. Yeme içme durumunda kısmı silinmeler oldu ama çatlaklar çok fazla dolma yapmadı. Dudaklarımda herhangi bir kurutma yapmadı mat diye o kadar söylenince açıkçası baya bir kurutma beklemiştim.  Sanırım diğer renklerine de bir bakıcam.

 

REEC.
2 yorum: