15 Ocak 2018 Pazartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #178 : LA ROCHE POSAY DUO+ VE GEL

Merhaba arkadaşlar;

 


Bugun size bir süredir denediğim bir ikiliden bahsetmek istiyorum. Bu ikili bir set La Roche Posay markasının temizleyici jel ve krem ikilisi. Efaclar jel temizleyici ve efaclar duo+ belki de sizin de duyduğunuz ürünlerdir çünkü aslında oldukça popüler ürünler ama ben bir türlü fırsat bulup deneyememiştim. Set halinde denk gelince hem uygun fiyata geldi hem de ben birbiriyle uyumlu ürünleri kullanmanın daha etkili olduğunu düşündüğümden tercih ettim.
 
 
 
Öncelikle özellikle dikkat edenler için belirteyim ürünlerin her ikisinde de paraben bulunmuyor. Genellikle eczanelerde satılan ürünler ama internette dermo kozmetik ürünleri satan büyük marketlerden de alınabilir. Ürünlerin kokusu neredeyse yok gibi o nedenle kokusuz ürün tercih edenler için gayet iyi. Her cilt tipine uygun benimki karmadan yağlıya dönük gayet memnun kaldım.

 


La Roche Posay Effaclar Gel; temizleme jeli adı üzerinde jel kıvamında bir ürün. Suyla köpürttüğünüzde güzelce köpük kıvamına geliyor. Gayet başarılı temizlemesini beğendiğim bir ürün oldu. Ciltte kuruluk yaratıyor bu konuda cildiniz kuru ise sorun yaratabilir. Çok kuru değilse iyi bir nemlendirici ya da sonrasında tonik uygulayarak sorunu giderebilirsiniz.
 
La Roche Posay Effaclar Duo + krem; Azıcık bir ürün tüm yüzüme yetiyor. Bu ürünün amacı tıkalı gözenekleri açmakmış ki bu benim aradığım işlevdi zaten. Minik minik olan kabarcıklarımı tek tek açtı. Etkisi tek kelimeyle muhteşemdi. Gözeneklerim daha temiz ve daha küçük Sivilcelerimin hepsi gitti hic bir sivilcem kalmadı. Arada sırada tabii minik minik bir şeyler çıkıyor, ama onlara da bir kac defa Effaclar Duo'yu sürdükten sonra gidiyorlar. Diğer ürünlere göre daha uzun sürüyor etkisini göstermesi. Cildimi nemlendirdiğini söyleyemem, nemlendirici özelliğe sahip değil, ama mesela makyajınızdan önce kullanmanız için uygun bir ürün. Hassas ciltli, akneye yatkın ve gözenek sorunuolanlar mutlaka denesin Sürümü rahat ve sürdükten sonra kadifemsi his oluyor. İnce yapılı bir krem. Ciltte bıraktığı his çok hoşuma gitti. Makyaj bazı olarak ideal yapıda.
 

İndirimlerde mutlaka denk gelince bir alıp deneyin derim her ikisinden de ben memnun kaldım.

 

 

 

REEC.

2 yorum: