1 Ocak 2018 Pazartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #171 : ESSENCE ALL ABOUT MATT TRANSPARAN PUDRA

Merhaba arkadaşlar,


Bugün sizlere herkesin bayılarak anlattığı ve bir ara hiçbir yerde bulunamayan meşhur Essence All About Matt Transparan Pudra’dan bahsedeceğim. Bulunduğum yerde Essence satan dükkan olmadığından almak için baya beklemem gerekti bu arada da ne kadar övündüğünü duydukça açıkçası meraktan öldüm.

 
Öncelikle en çok sevilen özelliğinden yani fiyatından bahsedeyim. Normalde 11 TL ama indirimlerde yarı fiyatına bulunabiliyor. 5 TL ye bu tarz bir ürün çok güzel bence. En sevmediğim kısmı ise maalesef ambalajı. Çok sağlıklı bir ambalajı yok çabuk bozuluyor özellikle kapak kısmı. Makyaj çantasında deforme olup her yeri batırma riski var maalesef. İçerisinde 8 gr ürün var bence gayet ideal bir miktar az ya da çok olduğunu düşünmüyorum.

Elinize aldığınızda sanırım ilk dikkatinizi çekecek olan rengi olacaktır. Bembeyaz tam anlamıyla kar beyaz bir rengi var. Benim ten rengim açık olmasına rağmen eyvah hayalet gibi olur bu diye düşündüm. Ama kesinlikle öyle olmuyor. Tamamen transparan hale geliyor ve cildinizle bütünleşerek kayboluyor. Ayrıca yapısı hafif yüzünüzde varlığını hissettirmiyor.

Benim cildim karmadan yağlıya dönük ve özellikle T bölgem yağlıdır. Gün içerisinde cilt makyajı yapmadığım zamanlarda bile T bölgem yağlanır ve parlar. O nedenle hiç makyajım yokken bile parlamadan kurtulmak için kullanıyorum çok da memnun kaldım. Hem fondöten hem BB krem hem de CC kremle denedim hepsinde gayet güzel sonuç aldım. Üstüne sürdüğünüz ürünlerin performans süresini artırıyor ve çizgilere dolma durumunu kesinlikle önlüyor. Makyajı sabitleme özelliği gayet güzel ve isminde de belirttiği gibi kesinlikle cildinizde matlık sağlıyor. Ayrıca kalıcılığı da gayet uzun sürüyor benim gibi yağlı ciltte bile iyi dayandı.

 
Aslında compact bir ürün ama yine de tozutuyor. Cildimde herhangi bir sıkıntıya yol açmadı. Sivilce ya da pütürcük gibi şeylerin oluşmasına da yol açmadı.  Uygun fiyatlı transparan bir pudra arayan herkesin ilk tercihi olması gereken bir ürün bence.

 

REEC.

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder