25 Kasım 2017 Cumartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #167 : CLAVIS TERRACOTTA ALLIK NO : 101

Merhaba arkadaşlar;

 
Bugün size elimden düşmeyen bir allıktan bahsetmek istiyorum. Ben aslında hiç allık kullanan birisi değilim çünkü tam bir Laz kızıyım yanaklarım her daim kırmızıdır. Dolayısıyla güzel bir ten makyajı yapıp elma şekeri yanaklarımı kapatmadan allık sürmem pek mümkün olmuyor. Her zamanda özellikle günlük hayatımda ciddi ten makyajları yapan biri olmadığımdan genelde BB kremlerle idare ettiğimden hemen hemen hiç allık kullanmam diyebilirim. Çok fazla kullandığım bir ürün de olmadığından açıkçası çok fazla allık merakımda yoktur.


Bir süre önce bir etkinlikte bu allık hediye gelince açıkçası bir kenara ayırdım. Ama bir arkadaşımın düğünü için hazırlanırken elime aldığımdan beri de elimden bırakamıyorum. Ambalajı çok sade alengirli değil. Üst kapağı şeffaf alt kısmı ise siyah plastikten yapılmış. Kapağının şeffaf olması çok hoşuma gitti çekmecede rengini direk görüp seçebiliyorum.Yapısı çok yumuşak çok güzel sürülüyor ve çok rahat dağılıyor. Genelde geniş pudra fırçaları ile hafif uygulamayı seviyorum. Ayrıca far olarak da kullandım içeriğinde birkaç renk olduğu için far olarak kullandığımda birkaç ayrı farla kendiniz uğraşarak göz makyajı yapmışsınız gibi görünüyor. Allık olarak da karışık renkleri çok doğal sonuç veren bir görüntü yaratıyor.

Tozutmuyor diyemem ama terracotta olması nedeniyle nispeten daha az toz yaptı. Kalıcılığı gayet iyi gün boyu tazelemem gerekmedi. Yansımalı yapısı ile aydınlatıcı efekti de sağlıyor. İlk elimde denediğimde içindeki simlerden biraz çekinmiştim ama yaygın kullandığım için parlak parlak duran bir sonuç oluşturmadı bende.

 

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder