13 Kasım 2017 Pazartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #162 : ESSENCE MATCH 2 COVER CREAM CONCEALER


Merhaba arkadaşlar;

 

Bugün en sevdiğim markalardan birisi olan Essence markasından bir ürünle ikili bir kapatıcı ile karşınızdayım. Ürünün tam ismi Match 2 Cover Cream Concealer ve ben bu ürünü ilk kez Alman bloggerlarda görmüştüm ve öve öve bitiremiyorlardı. Buraya gelmesi biraz zaman aldı ama gelir gelmez bende bir tane alıp hemen denedim.


 
Ambalajı hemen hemen başka markalarda da gördüğümüz ambalajlara benzer hatta yanlış hatırlamıyorsam Bobbi Brown'un kapatıcısıyla neredeyse aynı diyebiliriz. Ürün toplamda 2,3 gram ve sanırım 8-9 TL civarı bir fiyata satılıyor. Kapak kısmı bayağı sabit, bu yüzden kapattıktan sonra biraz zor açılıyor, ama bir yönden de iyi, çünkü ürün hiçbir yere bulaşmıyor.

 

İkili bir ürün iki yuvarlak bölmede iki ayrı krem kapatıcı bulunuyor. İsterseniz tek tek isterseniz karıştırarak kullanabilirsiniz. Ben karıştırarak gayet tenime uygun hale getirip kullanabiliyorum o nedenle çok kullanışlı benim için. Seçilen renk tonları bence çok güzel seçilmiş karıştırtarak hemen hemen her cilt tonuna uyacak renk elde edilebilir. Ayrıca baya da bereketli bir ürün aldığımdan beri başka ürün kullanmadım yani 3 haftadır falan belirgin bir çukur bile oluşmadı diyebilirim.

 

Adından da anlaşılacağı üzere krem yapıda bir ürün ama çok yumuşak bir yapıda değil. Yine de sürerken zorlamıyor çünkü elinizin ısısıyla daha yumuşak bir hale geliyor. Cildinize uyguladığınızda hafif pudramsı bir hale geliyor ama tamamen değil yani pudra ürüne dönüşmüyor sadece kısmen pudralaşıyor. Bu pudralaşma nedeniyle hafif bir kuruluk yapıyor cildi çok kuru olanlar için sıkıntı olabilir.

 


Kapatıcılık konusunda gayet başarılı gözaltlarım çok sıkıntılı olmamasına rağmen en mor oldukları zamanda denediğimde bile gayet iyi kapattı. Sivilce kapatıcılığında belirgin sivilcelerde tek katta tam başarılı olmadı ama ikinci katta kapatıcılığı sağladı. Kalıcılığı ise en çok sevdiğim kısmı diyabilirim. Sabah makyaj yaparken kullanıp tüm gün boyunca aynı performansı aldım. Hiç yerinden oynamadı birikme yapması etkisi kaybolmadı.  Tabii pudra ile sabitleme yaparak kullandığımı da belirteyim.

  
Kalıcılığı uzun süren, kapatıcılığı iyi, fiyatı uygun bir kapatıcı arıyorsanız mutlaka almanız gereken bir ürün.

 

REEC.

2 yorum: