11 Kasım 2017 Cumartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #161 : PROPA L'ROUGE DEO SPREY


Merhaba arkadaşlar;

 

Bugün size Yalova da düzenlediğimiz etkinliğimizde bize sponsor olan firmalardan birinin Propa’nın bir ürününden bahsetmek istiyorum. Bahsedeceğim ürün bir deo sprey ve özellikle ter kokusu ile savaşmak üzere hazırlanmış bir ürün.

 
Sanırım toplum içerisinde yaşayan herkes ter kokusuyla savaşmaya çalışıyor ve maalesef aynı özeni göstermeyenler nedeniyle de zor durumlarda kalabiliyor. Özellikle yaz aylarında ya da sıcak ve kalabalık ortamlarda maalesef terlememek mümkün değil. Büyük şehirlerde yaşayanlar için özellikle toplu taşıma araçları sanırım bu konudan en çok rahatsız olunan mekânlar.


Bende mümkün olduğunca ter kokusu yaymamak için elimden geleni yapmaya çalışan biriyim. Terlememek tabiisi mümkün değil ve her ne kadar temizliğe önem verilse de ter kokusunu önlemek sadece günlük haftalık temizlikle başa çıkılacak bir durum değil bence. Mutlaka buna özel ürünler kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Fakat terlemeyi önleyen gözenekleri kapatarak kokudan kurtartmaya çalışan ürünleri çok sağlıklı bulmuyorum ve özellikle bayanlar için çok kötü hastalıklara neden olabileceklerini düşünüyorum. Aynı şekilde içeriğinde paraben ve alüminyum bulunan ürünlerden de kesinlikle uzak durmak lazım.


Bu kullandığım sprey tam istediğim gibi terlemeyi değil ter sonucu oluşan kötü kokuları ortadan kaldırmaya çalışan bir ürün. Beyaz eklips şeklinde sprey formda bir ambalajı var. Şeffaf kapağı ile sprey kısmını koruyan ürün 50 ml lik ve ambalajı tamamen plastik. İçerisinde alüminyum klorür, alüminyum zirconium, paraben ve türevleri, boya ve gaz içermiyor. Kokusu pudrayı andırıyor. Eğer pudra kokusu seviyorsanız benim gibi sizde kokusunu seversiniz. Çabuk kuruyor ve yapışkan bir his bırakmıyor. Renkli değil kokusu pudra kokusu diye giysilerde leke bırakacağını düşünmeyin.

Tek olumsuz tarafı bence çabuk bitiyor olması. Aslında çok fazla sıkmıyorum ya da etkisi için çokça sıkmak gereken bir durum yok ama sprey olduğu için nispeten daha hızlı tükeniyor.

 

REEC.

3 yorum: