3 Kasım 2017 Cuma

ÜRÜN İNCELEMESİ #157 : DİANA MONROE ALLIK NO : 2

Merhaba arkadaşlar;

 

Bugün size bir allıktan bahsetmek istiyorum. Aslında bende laz kızı durumu olduğundan yanaklarım her daim kırmızı olduğundan çok fazla allık kullanamıyorum. Daha doğrusu günlük hayatımda ve düzgünce cilt makyajı yapıp cildimi nötrlemedikçe allık kullanamıyorum. Dolayısıyla en az satın aldığım ürün olan allıklar bana ömür boyu yeter. Katıldığım bir etkinlikte Dinana Monroe markası bize ürünlerinden oluşan bir set gönderince yeni bir markadan denemek istedim.

Setin içindeki allıklardan rengi ilk anda gözüme çarpan 2 numaralı allığı kullanmaya başladım ilk olarak. Öncelikle en çok beğendiğim nokta allığın üzerine kabartma yapılmış şapkalı bayan oldu. Çok hoş bir görüntü sağlamışlar çok şık durmuş bence. Ama ambalajın kalanı için maalesef aynı şeyi söyliyemiycem. Çünkü ambalajları çok çabuk kırılmaya ve kapak kısımları hemen ayrılmaya meyilli. Çok dikkatli kullanmanız lazım hemen menteşe bölümü sorun yaratmaya başlıyor. Çantaya atmanızı pek önermem toz bir ürün kapak ayrılırsa her yere bulaşma yapabilir.

Rengi içerisinde turunculuk da bulunduran bir pembe tonu. Daha çok tonu mat bir görünüm oluşturuyor ve yavruağzına daha yakın bir renk bence. Pigmenti oldukça kuvvetli elinizi sürdüğünüzde hemen renk veriyor. Kat kat uygulamaya da müsait. Ben büyük fırçalarla geniş olarak yayıp daha soft bir görüntü elde etmeyi tercih ettim ama isterseniz yoğun renkle de kullanabilirsiniz. Tozutma yapıyor maalesef ama allıkta krem olmadığı sürece tozutma olayını çok yadırgamıyorum.

Kalıcılığı çok yüksek değil ama tüm gün olmasa da 3-4 saat yüzünüzdeki tonu hissedebiliyorsunuz. Cildimde herhangi bir rahatsızlığa yol açmadı ve rahatsız edici dikkat çekici bir kokusu da yok.  Kapak kısmında bir aynası ve içinde de minik bir fırçası var ama ben fırçayı hiç kullanmadım açıkçası.

 

REEC.

1 yorum: