19 Kasım 2017 Pazar

ETKİNLİK GÜNLÜĞÜ #7 : LERZAN KARADANLI 29 EKİM 3 YAŞINDA


Merhaba arkadaşlar;

 

Bugün size 29 Ekim’de Niğde’de sevgili Lerzan Kara’nın hazırladığı etkinlikle ilgili bir yazı hazırladım. Aslında bu macera bundan neredeyse bir sene öncesinden başlıyor. Sevgili Lerzan’la tesadüfen ortak bir gruba katıldık ve orada tanıştık. Grupta konuşurken daha önce yaptığı etkinliklerden bahsetti. Bende bloğundan resimlerine baktığımda çok güzel işler yaptığını gördüm ve inşallah bir dahakine bende katılırım dedim. Ogün bugün beni unutmamış not etmiş yeni etkinliğini hazırlarken sağ olsun arayıp haber verdi bende beni hatırlamasına çok sevindim ve severek kabul ettim. Amaaaaa tabiii etkinlik bu sefer Niğde’de olacaktı ve burası bana tam 8 saat uzaklıktaydı heheheh.. Hem bana gezi olur hem de yeni yerler görürüm diye gözümü kararttım ve kesinlikle gitmeye karar verdim.

 


Önce Adapazarı’ndan Niğde’ye nasıl gideceğimi buldum ve tek otobüs olduğunu ve onunda gece 11 de kalktığını sabah da 8 de orada olacağını öğrendim. Açıkçası gece yolculuk etmeye biraz çekindim ama araba o kadar rahattı ve sürekli molalar veriyordu ve çok konforluydu ki bundan sonra hep gece seyahat etmeyi tercih edebilirim.

 


Niğde’ye varınca biraz dinlenip kendime gelir gelmez hemen mekâna gittim. Zaten önce gidip bir kahvaltı etmeyi biraz dinlenmeyi ve üstümü değişip makyaj yapmayı planlamıştım. Mekâna ilk vardığımda kapalı diye bir koktum ama ney seki açıkmış  Joy Cafe  güler yüzlü çalışanları ile beni karşıladı. Öncelikle mekanın tasarımı çok hoş çok rahat ve ikinci olarak da çalan müzikler bir harika arkadaşlarım gelene kadar çok güzel nostalji yaşadım çünkü 70’li yıllarda başlayarak hep eski parçaları çaldılar. Yemekleri gayet lezzetli ve sunumları da bir harika. Kahvaltımı edip bir de üzerine güzel bir Türk kahvesi içip kendime geldim. Ayrıca çocuklu aileler içinde harika bir yer çünkü geniş güzel bir oyun salonları var. Zaten ben kahvemi içerken aileler çocukları ile gelmeye başladılar kendileri kahvaltı ederken çocuklar da rahatça oyun salonunda oynuyordu ben de onları bir süre izledim.

 


Sonra Lerzan ve eşi sponsor hediyelerimizle beraber kafeye geldiler. Yanlarında da Lerzan’ın küçük oğluda vardı. Ailecek bizleri ağırlamak için gerçekten çok uğraşmışlar. Eşi tüm kolileri çantaları taşımakla kalmadı etkinlik resimlerimizi de çekti. Eniştemize buradan bir kez daha teşekkür etmiş olayım. Lerzan’la biraz muhabbet ettikten sonra yavaş yavaş diğer arkadaşlarımızda geldi ve hep birlikte etkinlik yapacağımız alanı süslemeye ve ürünleri yerleştirmeye başladı. Günün anlam ve önemine uygun şekilde etrafı kırmızı beyaz yaptık. Bütün sponsor hediyelerimizden birer örneği içeren bir sunum masası oluşturduk.

 

 

Etkinliğimizde ağzımızı tatlandıran ve güzellikleri ile de göz dolduran hediyelerimiz vardı; pastamız @nihalin_pasta_v_krabiye_butigi 'ne aitti ve tam 29 Ekime göre hazırlanmıştır. Çok da lezzetli olduğunu söylemeliyim. Ayrıca bayrak desenli kurabiyelerimizle @bemaybutikkurabiye  harika bir görsel yarattı ben yemeğe hala kıyamıyorum. @alya_pasta_kurabiye  harika kekler hazırlamış hem de kişiye inanılmaz lezzetliydi biz dayanamadık hemencik bitirdik. Ayrıca @merveyayinevi  kutusuna bayıldığımız güzel çikolataları hazırlamış. Bütün sponsor firmalara tek tek teşekkür ederiz.

 

 

Bu arada etkinlik vesilesiyle tanıştığım tüm rkadaşları çok sevdim çok sıcakkanlı ve samimi insanlar. Çok uzaklardan geldiler Ankara’dan Adana’dan ama sanki hepsini senelerdir tanıyor gibiydim ve umarım daha nice senelerce hepsiyle pek çok defalar görüşüp konuşurum.

 
 
 

Hepinizi çok çok sevdim ve hepinizi mutlaka bana da bekliyorum.

 

REEC.

 

2 yorum:

  1. iyi ki tanıştıkkk ama biz yaaa :))

    YanıtlaSil
  2. çok güzel bir gündü geldiğin için tesekkürler tatlım

    YanıtlaSil