26 Ekim 2017 Perşembe

ÜRÜN İNCELEMESİ #153 : UNI GÖZ MAKYAJI TEMİZLEYİCİ DİSK-YEŞİL ÇAYLI

Merhaba arkadaşlar;

 

Bugün size bir kutusunu bitirdiğim memnun kaldığım için elimdeki denenecekler bitince almayı da düşündüğüm bir göz makyajı temizleyici üründen bahsetmek istiyorum. Bahsedeceğim ürün Uni markasının göz temizleme pedleri. Bu pedleri bir arkadaşımın tavsiyesi ile kullanmaya başladım. İki çeşidi var satışta olan birisi yeşil çaylı diğeri ise kayısı yağlı. Ben yeşil çaylıyı tercih ettim almak için çünkü göz doktorumda genelde gözlerimi dinlendirirken çay poşetlerinden yardım almamı önerir bu nedenle sanki yeşil çaylı olan daha iyi bir seçim olur gibi geldi.

Plastik bir kutu içerisinde satılan ürünün içerisinde 80 adet disk bulunuyor. Her biri ayrı ayrı yuvarlak kesilmiş olan diskler alkol, paraben ve sabun içermiyor. Kutusunu çok farklı dükkânlarda farklı fiyatlara gördüm 10-15 TL sanırım normal fiyatı ama ben indirimde 5 TL ye almıştım size de benim gibi indirimde almanızı öneririm. Kutusu oldukça sağlam çantada açılır dökülür bir durumu yok. Ama kullandıktan sonra kapağını iyi kapatmanızı öneririm çünkü dikler kuruyup kullanılmaz hale gelir. Özellikle seyahatlerde ayrıca pamuk ve temizleyici taşımak zorunda kalmamak için çok güzel bir ürün bence.

Yeşil çay içeriği nedeniyle gözleri dinlendirme özelliği de var. Ben her ne kadar temizlemek için kullansam da arkadaşlarımdan gözlerini dinlendirmek ve bakım yapmak amaçlı maske gibi kullandıklarını da duydum. Gözlerinin üzerine birer disk koyarak 10 ar dakika bekletip hem nemlenmesini hem de canlanmasını sağlıyorlarmış. Ama dediğim gibi ben henüz denemedim ama içeriğini göz inine alınca gayet mantıklı geldi.

İçeriği yeşil çaylı olmasına rağmen yeşil çay gibi kokmuyor ama çok ferah taze bir kokusu var. Diskler oldukça ince yapıya sahip ve pürüzsüzler. Kullanırken cildimde bir tahriş yapmadılar. Günlük makyajımı çok rahat çıkardı ama gece makyajlarında tek disk yetmedi iki taneyle ancak çıkarabildim. Gözlerimde ilk kullandığımda hafif yanma yaptı ama sonraki kullanımlarda bir sıkıntı hissetmedim. Hafif makyajda direk sildiğim diskleri yoğun makyajda 15-20 saniye gözümün üstünde bırakıp öyle silerek daha etkili bir sonuç alıyorum. Yağlı bir his bırakmadı kullanırken de oldukça ferah.

Suya dayanıklı maskaralarda ve çok yoğun makyajlarda süper bir verim alamasam da ben günlük kullanım için seyahatler için oldukça yararlı olduğunu düşünüyorum. Hiç makyaj temizlemektense yorgun olduğunuz günlerde bunlardan kullanıp cildinize bir iyilik yapabilirsiniz bence.

 

REEC. 

2 yorum:

  1. ben de sık sık kullanıyorum bu ürünleri :)

    YanıtlaSil
  2. Uni bu ambalajlı ürününü hiç görmedim . Pratik ürünler bunlar ,kurtarıcı oluyor .

    YanıtlaSil