6 Ekim 2017 Cuma

ÜRÜN İNCELEMESİ #150 : CLAVİS RUJ NO : 59

Merhaba arkadaşlar;


Bugün size bir süre önce katıldığım bir etkinlikte hediye gelen ve o dönemden beri ara ara kullandığım bir rujdan bahsetmek istiyorum. Bahsedeceğim ruj Clavis markasından. Sanırım pek çoğunuz bu markayı duymamıştır açıkçası ben de duymamıştım etkinlik sayesinde tanışma fırsatım oldu. Marka Zümrüt Kozmetik firmasına ait bir marka. İnternetten araştırdığıma göre de bu firmanın JUDİ, RUBY, GRİSELLE, ZIMA gibi başka markaları da var. Ben daha önce Judi ve Ruby markalarında ürünler denemiştim. Genelde küçük bijuteri ve kozmetik mağazalarında satılıyorlar bildiğim kadarıyla. Ama aslında firma neredeyse 40 yıla yakın bir süredir sektördeymiş. Oje, ruj, far, allık, maskara, eyeliner, dipliner, fondöten gibi baya çok çeşitli ürünleri ve ve ayrıca bu ürünleri yurt dışına da ithal ediyorlarmış.

Bendeki ruj numarası 59 numaralı olanı ve 74 çeşit rengi vermış yine internetten aldığım bilgiye göre. Benim için en iyi ve en kötü taraflarını söyleyecek olursam; en iyi tarafı kesinlikle kokusu. Evet aynen öyle kokusu… bana çocukluğumu hatırlattı resmen, muhtemelen annemin ya da teyzelerimin kullandığı o eski rujlar gibi kokuyor ve sürdükten bir süre sonra daha bu kokuyu vermeye devam ediyor. Eğer sizde benim gibi biraz nostalji seven birisiyseniz size de çok hoş gelecektir. En kötü tarafı ise kesinlikle ambalajları; maalesef bu konuda ciddi değişiklikler olması gerekiyor bence. Rujun ambalajı çok basit duruyor ve sürerken zorluk çıkarıyor bazı zamanlarda ruj içeri geri gidiyor. Bir de ambalajların üzerinde içerik, üretim tarihi ya da son kullanma tarihi de yazmıyor bence bunları da eklemek gerek…

Rujun rengi hafif pembe alt tonlu güzel bir bordo. Ben rengini çok sevdim ve sürümü de oldukça rahat. Kaygan bir yapısı var dudakta kurulukta yapmıyor. Kalıcılığı da hiç fena değil yemek yemezseniz 2-3 saat kalıyor dudakta. Yapısı oldukça yumuşak satin yapıda denilebilir internette okuduğuma gör E vitamini içermekteymiş. Ambalajlarında iyileştirme olursa mutlaka başka tonlarına da bakabileceğim bir ruj.

 

REEC.

 

 

 1 yorum:

  1. bu renge bayılıyorum beyaz tenli olduğum için çok dikkat çektiğinden süremiyorum pek :) ama renk muhteşem

    YanıtlaSil