2 Ekim 2017 Pazartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #149 : ARİFOĞLU KAŞ VE KİRPİK YAĞI

Merhaba arkadaşlar;
 

Bugün size bir kadar zamandır kullandığım bir kaş ve kirpik yağından bahsetmek istiyorum. Bahsedeceğim ürün Arifoğlu markasına ait ikili bir ürün. Öncelikle kendi durumumdan bahsedeyim size. Kirpikleri çok seyrek ya da cansız birisi değilim. Hemen hemen hiç takma kirpik kullanma durumumda olmaz ancak bir düğünde dernekte diyelim. Ama gözlük kullanıyorum ve gözlerimdeki rahatsızlıktan dolayı sürekli göz kuruluğu çekiyorum bu nedenle de sürekli gözlerimi ovuşturup durduğum zamanlar oluyor. Bu nedenle de sürekli kirpiklerim kopuyor. Kaşlarım ise hiçbir zaman ince alınmadı hep şeklini korumak üzere alırım etrafını ve ortasını ama son zamanlarda aralarda baya seyrekleşen kel gibi kalan yerler olduğunu gördüm. Belki denediğim ürünlerin yan etkisi bilemiyorum ama çok kötü durmaya başladılar ve açıkçası da beni biraz korkuttular.

Kirpiklerimin bu durumu ve kaşlarımda da oluşan durum nedeniyle artık kaş ve kirpiklerime biraz ilgi göstermem gerektiğine karar verip internette araştırmalar yapmaya başladım. Konuyla ilgili de pek çok tavsiye edilen yağ bilgisi buldum. Fakat ben öyle yağlardan kendisi karışımlar hazırlayacak ya da aktarlarda araştırma yapacak vakti olan biri değilim çok da tembellik ederim açıkçası bu durumdan. Tam nasıl başka yol bulurum derken bir etkinlikte verilen ve deneme şansım olmayan bu set aklıma geldi hemen çıkarıp denemeye başladım. Kutu içeriği iki ayrı tüpten oluşuyor. Birisi kaş için birisi kirpik için. Aslında içerikleri aynı ama kullanım kolaylığı için ayrı ayrı hazırlamışlar. Nedeni ise ikisinin aplikatörünün farklı farklı olması; birinde maskara fırçası diğerinde lipgloss fırçası var. Böyle olması da ayrıca daha hijyenik olmuş.

Çok düzenli kullanmasam da aklıma geldikçe uyguladım hem kaşlarıma hem de kirpiklerime. Öncelikle belirtmeliyim ki gözlerimde yanma yapmadı ama ben yine de gözlerime çok kaçırmamaya dikkat ettim. Zaten maskara fırçası ile kolay sürülüyor göze kaçma durumu olmuyor. Kaşlarımdaki açıklıklarda çıkan ince ince kıllarla kapanmalar olmaya başladı. Günde 1-2 kez uygulanmalı diyor ama ben anca haftada 1-2 uygulayabildim buna rağmen gayet iyi oldu eğer çok ciddi sıkıntınız varsa daha çok ve daha düzenli uygulama daha güzel sonuçlar verir diye düşünüyorum. Çünkü kirpiklerimde de güzel bir gürleşme oluştuğunu gözlemledim.  

İçeriği de oldukça güzel. İçerisinde; Tatlı badem yağı, Buğday yağı, Susam yağı, Hint yağı, Argan yağı, E vitamini, Keten tohumu yağı, Jojoba yağı ve Kayısı çekirdeği yağı varmış. Fiyatı ise oldukça uygun çeşitli sitelerde 19-25 TL arası fiyatlarda gördüm. Ayrıca firmanın kendi sitesinden de alışveriş yapabiliyorsunuz.

 
REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder