10 Ekim 2017 Salı

ÜRÜN İNCELEMESİ #148 : GABRİNİ SOYULABİLİR SİYAH MASKE

Merhaba arkadaşlar;

 
Biz süredir soyulabilen siyah maskeler baya bir revaçta. Bende merak ettim ve birkaç çeşidinden satın aldım. Kullanıp bitirdikçe burada yazmayı planlıyorum. İlk olarak kullanıp bitirdiğim Gabrini markasının soyulabilen siyah maskesi oldu. Ben özellikle bu maskeleri burnumda ve çene bölgemde bulunan siyah noktalardan kurtulmak için istedim. Ve genellikle de yüzümün tamamına değil sadece bu bölgelere tamamlıyorum.

Ürünü Tedi mağazasından aldım. Başka dükkânlarda da rastladım çeşitli indirimlerle falan 9-19 TL arasında fiyatlara bulunabiliyor. Tüp formundaki ürünün başka boyutları var mı bilmiyorum ama bendeki 60 ML lik. Ambalajı ürüne uygun şekilde siyah tasarlanmış üzerindeki yazılarda beyaz ve kırmızı hazırlanmış. Tasarımını gayet beğendim güzel olmuş ama çoğu yazının İngilizce olmasını pek beğenmedim.

Kullanımı çok basit ince bir tabaka halinde cildinize uyguluyorsunuz ve kuruduktan sonrada soyarak cildinizden ayırıyorsunuz. Eğer daha etkili olsun diye bol bol sürerseniz pekiyi olmaz kurumuyor ve soyulabilir hale gelmiyor o durumda çünkü. Soyarken herhangi bir sıkıntı yaşatmadı ve yüzümde de herhangi bir alerji ya da kızarma vs oluşturmadı. Cilt ihtiyacına göre günlük de uygulanabilir diyor ama ben bunu pek tercih etmem sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Genelde ben haftada bir kullandım. 10-15 dakikada kuruyor ve soyulabilir hale geliyor zaten yüzünüzde bir gerilme hissediyorsunuz bu sürede.

Eğer yüzünüzde ayva tüyleri varsa dikkat edin onları da koparıyor çünkü. Bence pek sakıncası yoktu bu durumun çünkü yüzümdeki tüyleri zaten alıyorum ben. Soyarken hiç acı hissettirmiyor ve siyah noktalarımı da alıp çekiyor. Ama tabiisi siyah nokta olayı bir kere de bitecek hallolacak bir daha çıkmayacak bir sorun değil maalesef. O nedenle ihtiyaç duydukça tabiki tekrarlamak lazım bu tarz ürünler.

 

REEC.

2 yorum:

  1. geçenlerde acvit markasına ait siyah soyulabilir maskeyi kullandım ve gerçekten memnun kaldım :)

    YanıtlaSil