24 Ekim 2017 Salı

KOLLEKSİYONUMDAN SEÇMELER #6 : MAKYAJ SÜNGERLERİM

Merhaba arkadaşlar;


Bugün size makyaj koleksiyonumda yer alan makyaj süngerlerimden bahsetmek istiyorum. Son dönemde fırçalar kadar makyaj süngerleri de baya kullanılır oldu. Eskiden çok rağbet görmeyen çok çeşidi olmayan çok da yenilikçi ürünler görmediğimiz makyaj süngerleri son dönemde baya atakta. Her firmadan neredeyse ayda bir yeni bir sünger çeşidi piyasaya çıkıyor. Daha önce bu bölümde ürünü olmayan firmaların mesela HM gibi süngerleriyle bahsedilir olduğunu görüyoruz.

Ben aslında makyaj yaparken çok alet edevat kullanabilen birisi değilim. Aceleciyim biraz hemen ellerimle parmaklarımla halletmeye çalışıyorum. Uygun fırçayı bulayım ama süngerimi ıslatayım falan bana uzun iş geliyor. Ama tabiisi blogger olunca hem meraktan hem incelemek için hem de illaki koleksiyonda olsun diye dayanamayıp alıyorum.

İşte bunlarda koleksiyonumdaki süngerlerden bazıları; İlk olarak aliexspresten aldığım bu pembiş sünger var. Bir markası falan yok bildiğim açıkçası. Uzun süredir kullanıyorum gayet te memnunum çok da ucuza belki 1 dolar gibi bir fiyata almıştım.

İkinci olarak İkincisini HM den almıştım bir ara çok popülerdi beyaz rengi ama ben onu bir türlü bulamadım maalesef. Bende bu çok açık pembe renginde olanı aldım. Çok fazla kullanmadım sıra ona pek gelmiyor sanırım ama kullandığım zamanlarda bir sorun çıkarmadı.

Bu yassı süngerleri de Watsons mağazasından almıştım. Kendi ithalatları olan markalardan birinden di ama maalesef hatırlamıyorum. Çok alışık değişim bunları kullanmaya ama bazen elim alışsın diye denemeye çalışıyorum.

Bunlar herhalde en eski sahip olduğum süngerler. Bir kocaman poşet dolusu vardı elimde herhalde en çok da bunları kullanmışımdır. Çok fazla şişmiyorlar su almıyorlar ama nemli halde gayet güzel kullanılıyorlar.

Yves Rocher in makyaj süngeri bir ara yok sattı. Hatırlıyorum almadan önce birkaç kez sorup elim boş döndüm dükkândan. Bir daha gelmeyecek falan dediler ama sonra aramadığım bir gün denk geldim hemen aldım. 6-7 TL gibi bir fiyatı vardı sanırım. Çok abartıldığı kadar harika bir etki görmedim ama uygun fiyatı ile alınabilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Son dönemlerin en popüler en çok lafı geçen süngerlerinden birisi sanırım bu silikon süngerler oldu. Bilenleriniz vardır Kadıköy de çilek sokakta ithal kozmetik ürünler satan dükkânlar vardır. Bende bu süngeri oradan aldım açıkçası şeker pembesi rengi dolayısıyla ve çok bahsedildiği için aldım. Diğer süngerlere göre daha az ürün kaybı yaratıyor olduğu kesinlikle doğru. Ama pürüzsüz bir bitiş porselen gibi iz olmaksızın bir duruş sağladığına şahit olmadım.

Elimde birkaç sünger daha var onları da başka bir yazımda anlatırım sanırım hem o arada belki başla çeşitlerde çıkar. Sizin bana önerebileceğiniz sünger varsa mesaj olarak bırakın belki onu da alıp denerim.

 

REEC.

2 yorum:

  1. ben en çok nascita mor süngeri seviyorum denemeni öneririm cnm

    YanıtlaSil
  2. Golden Rose markasına ait silikon sünger aldım bende kullanmadım ama :)

    YanıtlaSil