8 Ekim 2017 Pazar

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #18 : ACTİVİA KARIŞTIR ATIŞTIR

Merhaba arkadaşlar;
 
Bugün size özellikle kahvaltı öğünü yapamayacak olduğum zamanlarda ve işyerinde ara öğün olarak tükettiğim bir üründen bahsetmek istiyorum. Bu bahsedeceğim ürün başka ürünlerini de beğenerek tükettiğim Activia markasının Karıştır Atıştır adlı ürünü.


Bahsedeceğim ürün alt kısmında activia yoğurdu bulunan üst kısmında da kapak içerisinde kuru meyve karışımı ve kayısı çekirdeği içeren harcı bulunan bir ürün. İsterseniz kapak kısmındaki karışımı yoğurda katıp yiyebilirsiniz isterseniz yoğurdu ayrı bir ara öğün kapaktakileri de atıştırma gibi de tüketebilirsiniz. Ben her iki şekilde de yiyorum açıkçası; eğer yoğurda karıştırıp yiyecek bir ortamda değilsem ve ara öğüne ihtiyacım varsa kapaktakileri çerez niyetine de yiyorum.
Kahvaltı edecek vaktim olmadığında uzun süre aç kalıp kan şekerimi olumsuz etkilemekten ya da kazara poğaça börek gibi sağlıksız bir kahvaltı yapmaktan kaçınmak için karıştırıp kahvaltı olarak da tüketebilirsiniz. Oldukça doyurucu oluyor öğle yemeğine kadar çok tok tutmasa da açlık krizine girmenize izin vermiyor.


Paketin tamamı 140 gram ve kalori değeri de 177 kalori. Sabah kahvaltısı olmak için oldukça az ama dediğim gibi sadece acil durumlarda tercih edilecek bir durum bu. Ama ara öğün olarak gayet makul seviyede. İçeriğindeki yağ oranı oldukça az 5,5 gram ama protein oranı da baya az 6,6 gram o nedenle eğer protein bazlı bir diyet yapıyorsanız ilave bir protein ürünü almanızda fayda var.
 
REEC.
 

1 yorum:

  1. bu yoğurtları çok seviyorum cidden güzel atıştırmalıklar, bazen de bunları örnek alıp benzerlerini evde yapıyorum sabahları, pratik ve sağlıklı oluyor =)

    YanıtlaSil