16 Ekim 2017 Pazartesi

ALIŞVERİŞ GÜNLÜĞÜ #16 : KUTUDA SANAT VAR

Merhaba arkadaşlar;

 
Bugün size beni çok meraklandıran heyecanlandıran ve mutlu eden bir kutucuktan bahsetmek istiyorum. Bir süredir Ülkemizde aylık sürpriz kutular satılmaya başlandı hepiniz denk gelmişsinizdir. Bir kısmı hediye olarak ücretsiz bir kısmı abonelikle çalışan şekillerde oluyorlar. Ben de bu kutuları çok seviyorum çünkü içeriğini bilmediğiniz için sürpriz hediye gibi geliyor bana. Birkaç kutu bu şekilde denedikten sonra acaba başka hangi markalarda nasıl kutular diye merak ettim ve hemen Google amcama bir sordum. Benim bildiklerimin haricinde pek çok kutu olduğunu gördüm ve ayrıca sadece kozmetik ürünleriyle değil pek çok konuda kutular da buldum. Ve en çok ilgimi çekeni hemen alıp sizinle paylaşmak istedim.

Neden bu kadar heyecanlandın derseniz; sebep içinde sanat olması… Evet, yanlış duymadınız bu kutucuk “Kutuda Sanat Var” kutusu. İsmini okuyunca hemen açtım siteyi inceledim kutu içeriklerini görünce de bayıldım. Çöp adam bile çizemeyen bendeniz için çok ilginç olacağını düşündüm açıkçası. Bu kutu ile içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkarmanız ve kendinizi keşfetmeniz çok mümkün benden söylemesi. Yepyeni bir girişim olan “Kutuda Sanat Var” ,içerisinde o ay ki sanat konunuz ile birlikte ihtiyacınız olan tüm malzemeleri, bilgilendirme notu ve küçük sürprizlerin bulunduğu ‘sanat’ kutusunu evinize kadar gönderiyor.

Kutudan her ay, önceki ay seçilen bir sanat çalışması çıkıyor. Bunun sizin çalışmanız olmasını istiyorsanız yapmanız gereken #içimdesanatvar ve #kutudasanatvar hashtagleri ile İntagram’da paylaşmak. Çıkalı kısa bir süre olmasına rağmen iyi bir abone sayısına da ulaşmış öğrendiğim kadarıyla. Ayrıca paylaşılan çalışmalar arasında beğenilen işler ise Kutuda Sanat Var’ın sosyal medya hesaplarında paylaşılıyor ve bir sonraki ayın kutusunda ‘öne çıkan sanatçı’ olarak kendine yer buluyor. Kutuda Sanat Var’ı ‘hediye et’ seçeneğini kullanarak bir defaya mahsus olarak sipariş edebilirsiniz. Abonelik bedeli biraz yüksek gelebilir alışık olduğumuz kutulara göre ama içeriğinin testerlardan oluşmadığına özellikle dikkat edip öyle değerlendirin derim. Çünkü içerisinden çok güzel ve kaliteli ürünler çıkıyor.

Kutudan ve ürünlerden bahsetmişken benim kutucuğumdaki ürünlerden bahsedeyim. Bana çok güzel iki adet kumaş çanta ve bunlar üzerine istediğim deseni çizmem için kumaşa özel kalem seti çıktı. Ben çantacıklarımdan birini bozuk para cüzdanı olarak birini de makyaj çantası olarak kullanıyorum. Üzerine de ona uygun desenler çizdim ama utandığımdan çizilmiş hallerini burada paylaşamıyorum J) İçerisinde elindeki malzemeleri tanıtan bir minik broşürde çıkıyor böylece yabancı olduğun materyalleri de öğrenmiş oluyorsun.

Sanata merakı olan ama vakit bulamayan cesaret eden benim gibi kişiler için bahane ve arkadaşlarınız için çok güzel bir hediye mutlaka bir kutucuk bakın bence…

 

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder