30 Eylül 2017 Cumartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #148 : P2 PURE COLOR RUJ NO : 087 BAKER STREET

Merhaba arkadaşlar;
 
Bugün size Almanya’dan kuzenimin bana hediye getirdiği bir P2 markasından bir rujdan bahsetmek istiyorum. Bu ruj anladığım kadarıyla Pure Color serisinden bir ruj. Rujun numarası 87 ve ben açıkçası ismini görünce direk bayıldım. Neden diyeceksiniz çünkü rujun adı Baker Street ve ben bir tam Sherlock Holmes hayranıyım ve Baker Street de romanlarında Sherlock un oturduğu sokağın adı.

Ama her ne kadar adına bayılmış olsam da rujun rengine o kadar bayılmadığımı söylemeliyim. Çünkü ben kırmızı rujlarda pembe alt tonlu olmasını sevmiyorum. Ve bu rujumuz ilk açtığınızda kırmızı gibi görünse de sürdüğünüzde tam bir şeker pembeye dönüşüyor. Aslında bu rengi beğenen ve isteyen için çok güzel olabilir ama benim zevkime uymadı.

Ambalajı daha önce de denediğim P2 rujlarıyla aynı metalik gri renk ambalaj üzerine koyu siyah yazıyla seri ve marka bilgileri yazılmış. Oldukça kibar ve güzel bir tasarım bence. Ruj kısmı da üzerinde P2 baskısı ile verev kesilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Sivri kısmı daha öncelerle de başka rujlarda belirttiğim gibi çerçeve yapmak için çok pratik oluyor. Ayrıca ince dudaklı arkadaşlar içinde kullanım kolaylığı sağlar diye düşünüyorum.

Yapısı oldukça yumuşak ve kolay sürülüyor. Mat değil yapısı ama çok da ışıltılı değil kendinden parlak bir yapısı var. Kalıcılığı orta seviyede bir şey yiyip içtiğinizde tabiiki tazelemek gerekiyor. Temizlerken çok dağılan gün içerisinde etrafa bulaşan bir durum gözlemlemedim.
Bildiğim kadarıyla Ülkemizde satılmıyor o nedenle başka renklerini ne zaman deneyebilirim bilmiyorum ama yapı olarak beğendim denk gelirsem mutlaka alırım.
 
REEC.

2 yorum:

  1. Şeker pembe rujları ben de pek sevmiyorum

    YanıtlaSil
  2. ben de tam bir Sherlock Holmes hayranıyım :)

    YanıtlaSil