28 Eylül 2017 Perşembe

ÜRÜN İNCELEMESİ #147 : MAYBELLİNE NEW YORK SUPERSTAY 14 HOUR LİPSTİCKNO : 560 CONTINUOUS CRANBERRY

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size Maybelline markasından bir rujdan bahsetmek istiyorum. Bu ruj serisinde toplam 20 renk var ve bendeki rengi de 560 numaralı Continuous Cranberry rengi.

Rujla ilgili ilk söyleyebileceğim şey harika bir kokusu olduğu. Muhtemelen denediğinizde sizin de ilk fark edeceğiniz bu olacak. Tam bir böğürtlen kokusu diyebilirim ve bu nedenle ruju yemeye niyetlenebilirsiniz. Eğer benim gibi böğürtlen seven birisiyseniz bu duruma bayılacaksınız.  Rujların fiyatı 24 TL civarında oluyor genelde ama ben indirimde aldım daha uyguna geldi. 24 TL vermezdim sanırım ama %50 indirimleri çok oluyor o dönemlerde 12-13 TL ye bence alınabilir bir ruj.

Ambalaj tasarımı çok hoş ve sade. Alt kısmı şeffaf bu nedenle aldığınız rujun rengini direk görebiliyorsunuz. Kapak kısmı da beyaz opak tasarlanmış. Klasik ruj şeklinde değil metal bölüm içerisinde sivri verev kesimle çıkıyor ruj karşınıza. Genelde ben klasik ruj şeklini severim ama uca doğru sivrilen kısmını kalem gibi kullanıp çerçeve yapabiliyorsunuz bu da oldukça kullanışlı bir şey bence.

Ruju uygularken ambalajdaki rengi elde etmek için üzerinden defalerca sürmenize gerek kalmıyor. Tek sürüşte aynı tonu elde edebiliyorsunuz. Bendeki renk tam bir kırmızı tonu.  Ne çok açık ne de koyu bir alt tonu yok sade kırmızı diyebilirim sanırım. Ben tonundan çok memnun kaldım çünkü alt tonu farklı olan pembe ya da bordro alt tonu olup tam kırmızı olmadığında pek memnun kalmıyorum. Sürdükten sonra kuruyana kadar biraz yapışma hissi oluyor o nedenle biraz bekleyin hemen dudakları kapamayın bence.

Uygularken biraz zorlanabilirsiniz çünkü ürün vadettiği kadar yumuşak ve kremsi değil; aksine sert ve kuru yapıda. Altına bir dudak bakımı uygulasanız dahi dudaklarınızı kurutabiliyor. Kullanmadan önce gayet güzel bir dudak kremi kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Çünkü eğer kullanmazsanız dudakları çok kurutuyor ve gergin hale getiriyor. Rujun duruşu ve bitişi kesinlikle mat ama içinde küçük ışıltı veren tanecikler var. Ama bu tanecikler yüzünden pırıl pırıl parlıyor gibi düşünmeyin sadece hoş bir duruş sağlıyor.

Peki rujun ana vaadi hakkında durum nasıl derseniz hiç 14 saat denemedim tabiiki ama kesinlikle onun yarısı kadar bile kalacağını sanmıyorum. Aslında şöyle demeliyim kenarlarda kalacaktır belki ama orta kısmı 2-3 saatte açılıyor ve sadece çerçeve olarak kalıyor tabii bu şekilde kullanamayacağınız için tazelemeniz gerekiyor.

Rujla ilgili beni en çok mutsuz eden kısmı temizleme kısmı oldu çünkü ben günlük makyajımı çok ağır ve yağlı temizleyicilerle değil misel sularla yağıyorum. Ve bu durumda bu ruj kesinlikle çıkmadığı gibi bütün dudak çevrenize bulaşıyor. O nedenle bu ruju sürdüğümde dudak makyajımı mutlaka yağ bazlı bir temizleyici ile çıkarmam gerekiyor.

 

REEC.

1 yorum: