24 Ağustos 2017 Perşembe

ÜRÜN İNCELEMESİ #145 : OVERDOSE COFFEE SCRUB PEELİNG

Merhaba arkadaşlar;

 

Bugün size bir süredir cilt bakımıma eklediğim bir üründen bahsetmek istiyorum. Ben çok fazla vücut peelingi falan kullanabilen birisi değilim ama katıldığım bir etkinlikte hediye edilince ve içinde kahve olunca bu ürünü bir deniyim dedim. Bahsettiğim ürün Overdose Coffee Scrub isminde içerisinde yüksek kalite arabica çekirdekleri, deniz tuzu ve nemlendirici yağlar bulunan bir peeling.
 

Ürünümüz ambalajı alüminyuma benzer kilitli bir poset içinde 250 gr lık bir peeling. Kilitli pakette olması tekrar tekrar kullanırken tabiiki çok büyük kolaylık oluyor. İlk olarak dikkatinizi çekecek olan tabiiki muhteşem kokusu benim gibi kahve manyağı biri için ne kadar harika olduğunu tahmin edemezsiniz. Ürünün fiyatı 50 TL ve kendi internet sitesinden de alım yapabiliyorsunuz.

İçeriğindeki öğütülmüş kahve ve deniz tuzu sayesinde ölü deriyi atmayı ve kahve, hindistan cevizi, zeytin, ceviz, tatlı badem, jojoba yağları sayesinde cildinizi yumuşatmayı ve nemlendirmeyi vaad ediyor. Haftada 2-3 kez kullanılabilir diye belirmişler ama ben haftada bir kez kullandım şimdiye kadar ve kesinlikle yumuşatma ve nemlendirme sözünü tuttuğunu söylemeliyim. Ölü deriden de temizlediği hususunda özellikle yüzüme uyguladığımda şahit oldum.

Duş aldıktan sonra vücutta daireler çizerek 5-10 dakika uygulanması tasiye edilmiş ben de aynen tavsiyeye uygun hareket ettim. Göz çevreniz hariç tüm vücudunuzda kullanabiliyorsunuz. Ama hassas ya da alerjen bir cildiniz varsa önce küçük bir yerde test edip öyle uygulamanızı öneririm. Son kullanma süresi açıldıktan sonra bir ay içeriği doğal olduğu için bu kurala uymanızı öneririm. Siyah noktalardan kurtulmak için de işe yaradığı belirtilmiş ama bende pek etkili olmadı. Ama dudak peelingi olarak da gayet işe yaradığını söyleyebilirim.

Selülitim yok denecek kadar az o nedenle o ektiyi gözlemleyemedim. Çatlaklarda azaltma yapmayı vaad ediyor çok mucizevi bir sonuç tabiiki olması ama ben ikinci paketi de alıp devam etmeyi düşünüyorum sanırım işe yarıyor. Ama kullanırken dikkat odanızda falan uygulayamazsınız ben direk küvete giriyorum çünkü feci dağılıyor her yer kirleniyor mecburen aman dikkat edin. Ama korkmayın leke falan olmuyor kesinlikle ama iyice yıkamak gerekiyor arındırmak için.

Türkiye'de üretilen ve hayvanlar üzerinde deneyde yapmayan bu markayı ve bu ürünü denemenizi öneririm yerli malı bir markaya destek olmak ve güzel bir ürün denemek güüzel olabilir bence….

REEC.

2 yorum: