12 Ağustos 2017 Cumartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #143 : PALMERS E VİTAMİNLİ KAKAO YAĞI KREMİ

Merhaba arkadaşlar;


Bugün size aslında genellikle hamile bayanların kullandığı bir üründen bahsedeceğim. Bu ürün çatlaklara karşı bir krem. Dediğim gibi hamilelikte alınan kilolar neticesinde vücutta oluşan çatlaklardan korunmak ve hatta öncesinde kullanarak çatlak oluşumunu engellemek için hazırlanmış bir krem bu.
Peki diyeceksiniz hayırlı olsun güzelim hamile misin? Hayır değilim hatta bekâr olduğumu düşünürsek böyle bir olasılık için hazırlık yapar bir durumumda yok. Ama maalesef oldukça kilolu bir kızım ve bu kiloları birden aldığım için tıpkı hamilelik çatlakları gibi benimde vücudumun bazı yerlerinde çatlaklar oluştu. Hatta zaman zaman kilo değişimlerine bağlı olarak yenilerinin oluşma ya da belirginleşme durumları da oluyor. Ben de bunlardan kurtulmak ve en azından yenilerinin oluşmasını engellemek için neler yapabilirim ne ürün kullanabilirim diye araştırırken hamile bloggerların yazdığı bu kremi fark ettim. Aslında konu aynı ister hamile kalarak isterse kilo alarak olsun vücudunuzda oluşan çatlaklar olduğu için hangi nedenden oluştuğu bunlarla savaşırken fark etmiyor inanın ki.

Ürünle ilgili internetten yaptığım araştırmalarıma göre organik içerikli bir ürün. Formülü 100% Saf Kakao Yağı içerir. Ayrıca içeriğinde E vitamini de var. Kremin amacı cildin dengeli bir şekilde doğal esnekliğini ve nemini korumasını sağlamak böylece genişlemeleri kazasız atlatmanıza yardımcı olmak. Yapısı yağlı daha doğrusu yapışkan hisli değil kullandığınızda hemen cildiniz emiyor nemi kalıyor ama yapışkan his oluşturmuyor. Dermatolojik olarak test edilmiş ve hayvanlar üzerinde de test yapmıyorlarmış.
Hamileler için günlük yani her gün kullanım önermiş ama benim her gün yavaş yavaş kilo alma durumum olmadığı için haftada bir cildime masaj yaparak kullandım. Kıyafetlerimde leke falan yapmadı o açıdan da memnunum. Çatlak izlerimde gerçekten gözle görülür bir azalma oldu iki aydır kullanıyorum bittiler tamamen kurtuldum diyemiyorum tabiisi ama azalma gördüm. İnanılmaz güzel kokuyor kullandıktan sonra buram buram çikolata gibi kokuyorum ben çikolata sevdiğim için de oldukça memnunum kokusundan. Ama tatlı kokuları ya da çikolatayı sevmeyenler için pekiyi olmayabilir.
Sizinde benim gibi kilodan dolayı çatlak sorununuz var mı? Varsa başka denediğiniz yöntem oldu mu? Bana da bilgi verirseniz çok sevinirim.


REEC.

 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder