20 Ağustos 2017 Pazar

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #17 : KENTON PORTAKAL KÜPLERİ

Merhaba arkadaşlar;
 
Bugün size yine ara öğün olarak atıştırmalık olarak tükettiğim bir üründen bahsedeceğim. Ama aslında bu ürün bu şekilde tüketilmek için yapılmış bir ürün değil. Bundan birkaç hafta önce markette gezerken Kenton markasının yeni ürünleri olduğunu gördüm. Pasta kek hamur işi yaparken kullanılmak üzere çeşitli ürünler çıkarmışlar. Bunlardan birisi özellikle ilgimi çekti. Dediğim gibi hamur işlerinde kullanılmak üzere pişirirken eriyip kaybolmayacak şekilde hazırlanmış minik portakal küpleri piyasaya sürmüşler.

Hem diyet dedin hem hamur işi dedin ne alaka diyorsunuz tabii hemen açıklıyayım. Ben tabiisi bunları pasta kek yaparken kullanmak için düşünmedim.  Arada canım tatlı çektiğinde kur meyveler yediğim gibi yiyebileceğim daha sevimli değişik ve tat olarak da güzel bir yiyecek olur diye düşündüm. Sonuçta kuru kayısı ya da incir alabiliriz yanımıza ama portakalı taşımak ve yemek gün içerisinde her zaman mümkün olmaz. Özellikle portakal tadını seven ve bazen geleneksel kuru meyvelerden sıkılan biriyseniz minik portakal küpleri hoşunuza gidebilir bence.
Kutunun içerisinden minik bir poşet içerisinde minik minik portakal küpleri çıkıyor karşınıza. Ürünün içeriği toplamda 85 Gram bence arada atıştırmak ve yanınızda taşımak için gayet iyi. Ayrıca isterseniz ağzı kilitli başkaca minik poşetlere ya da saklama kabına da aktararak yanınızda taşıyabilirsiniz.
Tadı kesinlikle portakal tadında gerçekten portakal suyu içmiş ya da portakal yemiş gibi bir tat alıyorsunuz. Yapısı dilimlenmiş meyve kurusu gibi değil daha çok kuşlokumunu andırıyor. Isıya ve pişirmeye dayanıklı olmak üzere yapıldığından çok yumuşak bir yapısı yok. Aslında böyle olması çok daha iyi oluyor herhangi bir akma bulaşma yumuşayıp sıvılaşma riski olmadan taşıyabiliyorsunuz.

Ayrıca bunun haricinde yoğurduma da karıştırarak tükettiğimde de gayet hoşuma gitti. Portakal aromalı meyveli yoğurt elde etmek için çok pratik oluyor. Henüz denemedim ama şişe suyuma ekleyerek su içmeyi becerme çalışmalarımda da kullanmayı düşünüyorum. Aklına sağlıklı beslenme çabaları içerisinde kullanılabilecek başka bir yer gelen varsa lütfen yorum olarak yazsın.
 
REEC.
 

2 yorum:

  1. güzel bir atıştırmalık bence, rastlarsam alacağım, seviyorum kuru meyveleri :)

    YanıtlaSil
  2. Diyette olduğumdan sıkılmamak adına ben de farklı ürünler arıyorum, buna da bakacağım :)

    YanıtlaSil