21 Temmuz 2017 Cuma

ÜRÜN İNCELEMESİ #141 : MAYBELLİNE AFFINITONE 24 H LONGWEAR

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size bir süredir elimde olan ve yaz aylarına uygun olacağını düşündüğüm için kullanmaya başladığım bir fondötenden Maybelline markasının 24 saat kalıcılık vaat eden Affinitone fondöteninden bahsetmek istiyorum. Bu seferki yazımı daha değişik bir biçimde maddeler halinde hazırlamak istedim. Bakalım beğenecek misiniz?

Ø  Ürün pompalı, cam bir şişede geliyor ve 30 ml. 12 ay ömrü var.

Ø  19 SPF güneş koruma faktörü de içeriyor.

Ø  Pembe alt tonlu bir ürün. Bendeki rengi 020 Cameo. Ben aslında genelde fondötenlerle en açık rengi kullanırım ama bu tonu tavsiye üzerine almıştım gayette memnun kaldım.

Ø  Kapatıcılığı gayet güzel ortanın üzerinde bir kapatıcılığı olduğunu söyleyebilirim. Eşit dağılıyor ve renk farklılıklarını gideriyor. Kızarıklıkları, gözenekleri, lekeleri yok ediyor

Ø  Kalıcılığı inanılmaz. Sabah sürüyorum, akşam eve girdiğimde cildim gayet güzel durumda oluyor. Ama tabii 24 saat kalıyor mu diye denemedim J

Ø  Kuru ciltlere uygun olmadığını düşünüyorum. Normal ciltliler altına iyi bir nemlendirici ile kullanabilir. Karma ve yağlı ciltliler çok sevecekler. Özellikle yağlı ciltler için çok uygun, parlama ve 2 saat sonra vıcık vıcık bir görüntü bu fondötende asla olmuyor.

Ø  Uyguladıktan sonra çok doğal bir görüntü bırakıyor, miktarı biraz fazla kaçırıp, bol bol sürseniz bile yüzünüzde plastikmiş gibi durmuyor. Yapısı gerçekten hafif.

Ø  Kıvamı tam olarak ideal ne çok sıvı ne çok tok.

Ø  Benim gibi yüzünde terleme ve makyaj kusması sorunu yaşayanlar bayılacaklar çünkü ürün hemen kuruyup, yüzüme oturdu ve üstüne pudra kullanmamama rağmen, sıcak havada dahi akma, kusma, bulaşma ve parlama yapmadı.

Ø  Ürün sürerken çabuk kuruduğu için hızlıca dağıtmak gerekiyor.

Ø  Yıkaması, çıkartması epey zor oldu, ürün yüzümden akmak bilmedi. Sanırım yüzü önce bir yağ veya losyonla silerek ürünü yumuşatmakta fayda var.

Ø  Doğal bir bitiriş sağlıyor, ne çok mat, ne çok parlak.

Ø  Fiyatı 20-25 arasında ve indirimde aldığınız da kesinlikle çok kar edeceksiniz.

 
Ben bu fondöteni beğendiğimi söyleyebilirim sanırım. Fiyatı, pompalı şişesi, kapatıcılığı, kusma/parlama yapmaması gibi özellikleriyle, yaz aylarında bile fondöten kullanmak durumunda olan bendenize iyi geldi. Temizlemesinin zor olması dışında hiç bir eksi yönü yok benim için ki bunu da o kadar dert etmiyorum.

 

 

REEC.

3 yorum:

  1. kardeşim kullandığında da çok memnun kaldığını söylemişti..

    YanıtlaSil
  2. Maybelline fondötenleri hiç deneyemedim çünkü en açık renkleri bile koyu geliyor

    YanıtlaSil
  3. Faydalı paylaşım için teşekkürler :)

    YanıtlaSil