19 Temmuz 2017 Çarşamba

ÜRÜN İNCELEMESİ #140 : SHEİDA MYSCARA

Merhaba arkadaşlar;
 

Bugün size son aylarda dönüşümlü olarak diğer bir maskarayla beraber kullandığım ve artık birkaç ay kullandığıma göre güzelce bir yazısını yazayım dediğim bir maskaradan bahsetmek istiyorum. Bu maskarayı daha doğrusu firmanın verdiği isimle MYscara yı katıldığım bir etkinlikte hediye olarak verdiler. İyiki de vermişler çünkü öncelikle ve bende çok da gururlar bu ürünle ilgili ilk söylemek istediğim özellik bir Türk markasına ait bir ürün olması ve yerli üretim olması. Sizi bilmem ama benim için bu durum değerlemeye 1-0 önce başlaması için yeterli. Firma Sheida kozmetik firması ve daha sonradan araştırdığım üzere gayet de güzel ürünler üreten bir Türk firması.


Ambalajında çok bir farklılık yok düz siyah bir ambalajı var tombul bir ambalaj ve üzerinde ürünün ve markanın ismi var. Oldukça kibar ve hoş bir ambalaj bence. Fırçası plastik kıllardan üretilmiş ve sık kıllara sahip. Fiyatı genelde 20-25 TL arası oluyor ve ayrıca firmanın kendi sitesinden de alım yapabiliyorsunuz üstelik ara ara çok da güzel indirimleri oluyor. Sürerken kirpiği tarama işini çok iyi yapıyor. Sık yapısı ile kirpikleri tek tek kavrayıp uzatabiliyor ayrıca kat kat sürmeye de gerek kalmıyor. Doğal içerikli olması ürünün bir diğer güzel tarafı. İçerisinde doğal balmumu, Senegal Akasyası özü, hurma yağı, pirinç özü gibi bileşenler var. Her birinin ayrı bir işlevi var mesela Senegal Akasyası maskaranın ısıya dayanıklı hale gelmesini sağlayıp kalıcılığını arttırıyor. Ayrıca kirpikleri beslemeyi de vaad etmişler ama ben o tarz bir etki görmedim. Fakat şunu söylemeliyim kirpiklerimde herhangi bir dökülme yapmadı.

Etkilerine gelecek olursak, kıvırma ve uzatma etkisi müthiş. Dolgunlaştırması zayıf ama 2 kat sürülürse bu sorun da ortadan kalkıyor. Topaklaşma yapmıyor, 3 kat bile sürdüğümde yok denecek kadar az topaklaşma oldu. Verdiği siyahlıkta tam istediğim gibiydi, koyu, simsiyah kirpiklere sahip olmanızı sağlayabiliyor. Gün boyu bir akma, kirpiklerimde bir yapışma da olmadı. Göz makyajım tüm gün boyunca bozulmadan kaldı. Rimelin yapısı ne koyu ne sıvı. İlk açtığımda da kıvamı tam böyleydi. Tek kat sürdüğümde bile kirpiği hem kalınlaştırıyor hem de epey uzatıyor.
 

Fiyat performans oranına göre değerlendirdiğimde oldukça memnun kaldığım ve bu aralar oldukça da sık kullandığım bu maskarayı size de öneririm mutlaka bir deneyin ve eğer denerseniz lütfen bana da konuyla ilgili fikrinizi yorum olarak bırakın .

 

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder