17 Temmuz 2017 Pazartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #139 : BALMİ DUDAK KREMİ

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size özellikle son birkaç haftadır çantamın kenarına astığım ve sürekli kullandığım bir durak kreminden bahsetmek istiyorum. Aslında ben bu kremi daha ilk çıktığı zamanlarda sırf ambalajına bayılıp almıştım fakat birkaç kez deneyip sonrasında o zaman kullandığım kremi bitirmek üzere geri dönmüştüm. Birkaç hafta önce dudak kremim bitince bu kremi hatırladım hem kullanırım hem de yazısını hazırlamış olurum diye çantama astım.

Dediğim gibi ambalajı çok güzel küp şeklinde iki parçalı bir ambalajı var ve içindeki krem ilk başta piramit şeklinde karşınıza çıkıyor. Yurtdışında Eos'a benzer tasarımda olan versiyonu da var ancak ülkemizde küp şeklinde olanı gelmiş. Çantaya ve anahtarlığa takılabiliyor olması çok pratik. Her an elinizin altında olmasını ve böylece sürekli kullanabilmenizi sağlıyor. Kapak kısmını döndürerek açıyorsunuz ve direk dudağa uygulayabiliyorsunuz. Direk uygulama kısmı güzel ama sona doğru kullanması biraz zor olacak çünkü alt kısmında çukurun içinde kalacak ürün muhtemelen.

Dudak kreminin benim bildiğim dört çeşidi var ve her çeşit farklı renklerde ambalaja sahip. Çeşitleri çilekli, naneli, Hindistan cevizli ve ahududulu olmak üzere ambalajları da pembe, açık yeşil, beyaz ve kırmızı. Bendeki Ahududulu olanı ambalaj rengi kırmızıdan çok koyu şeker pembe gibi geldi bana. Ambalajı yumuşak kadifemsi bir plastikten yapılmış. Krem 10,5 gram ve fiyatı da genelde 10 TL civarında oluyor.

Öncelikle kokusu bir harika ben zaten ahududu kokusunu severim ama bunu ayrıca sevdim kesinlikle aşırı değil ve insanı baymıyor. Dudağımda olduğu sürece koku hep burnuma geldi. Dudağa herhangi bir renk vermiyor tamamen renksiz. Ayrıca SPF 15 güneş koruması içeriyor. Meyveli olduğu için tadı da var diye düşünebilirsiniz ama meyve kısmı sadece kokusunda ortaya çıkıyor herhangi bir tadı yok. Yapısı oldukça yumuşak bu nedenle çok iyi nem veriyor ve dudağı hemen yumuşatıyor. Ama yumuşak yapısı ürünün biraz hızlı bitmesine neden oluyor. Dudaklara hafif bir parlaklık veriyor. Ancak dudakta onarıcı bir etkisi yok. Sadece nemlendirme sağlıyor.

İngiltere markası olan bu dudak kremini genel olarak pratik ve güzel bulduğumu söyleyebilirim. Elimde başka denenecek ürünler olduğundan bittiğinde hemen yenisini almayacağım fakat daha sonra tekrar günlük kullanım için alacağım bir ürün olacağını düşünüyorum. Diğer çeşitlerini kullanan varsa fikirlerini yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim belki bir dahakine onlardan birini alırım.

 
REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder