13 Temmuz 2017 Perşembe

ÜRÜN İNCELEMESİ #138 : MAYBELLINE THE ROCKET VOLUME EXPRESS MASKARA

Merhaba arkadaşlar;

 
Bugün size baya bir zamandır kullandığım güzel bir maskaradan bahsetmek istiyorum. Eminim hepiniz Maybelline markasının maskaralarını duymuşsunuzdur. Hatta bu markanın en çok maskaraları biliniyor diyebilirim. Hemen hemen her çeşit talebe her çeşit kirpik tipine göre ayrı ayrı ürünleri var. Yani hemen herkes kendine Maybelline den bir maskara bulabilir.
 


Ambalajı oldukça güzel, çok parlak bir mavi üzerinde şeker pembe bölümlerle gerçekten dikkat çekici görünüyor. Türkiye’den aldığınızda ambalajın güzelliğinin çok farkına varamayabilirsiniz çünkü üzerinde bir sürü bant oluyor. Yurtdışında ise farklı bir sunum şekli yapmışlar; fırçanın açık hali plastik hava almayan ambalajla açık bir şekilde konmuş böylece hiç rimel bulaşmamış hali ile fırçayı pembiş pembiş görüyorsunuz çok güzel oluyor. Plastik ve kısa sivri silikoncuklardan oluşan tombul bir fırça yapısı var. Fırçası normal maskaralara göre oldukça kalın, uygularken dikkatli olmanız lazım zira hızlı hareket ederseniz muhtemelen gözünüze sokarsınız. Fırçanın tombul görünümüne rağmen kılları çok uzun değil böylece kirpiklere bir seferde daha çok maskara uygulanabiliyor. Ucundaki kılların çok çok kısa tutulması da göz pınarına yakın kısa kirpiklere uygulamak açısından kolaylık sağlıyor. Ayrıca fırçası eğilip bükülmeden sert bir şekilde kalıyor bence bu kullanım açısından kolaylık sağlıyor.

Maskara çok güzel zifiri siyah yapıyor kirpikleri. Ben renk konusunda önem veriyorum kullandığım maskaranın gerçekten belli olmasını seviyorum o nedenle bu simsiyah renk çok hoşuma gidiyor.  Bu rimelin bir özelliğide kesinlikle çıkmıyor olması. Çıkarmak için gerçekten çok uğraşmanız gerekiyor. Bioderme ile çıkaran arkadaşlar varmış bende pek etkili olmadı çift etkili temizleyicilerle biraz uğraşarak olumlu sonuç aldım. Gün içerisinde akma yapmaması nedeniyle güzel ama çıkarırken benim gibi tembellere ekstra iş çıkarması nedeniyle pek güzel olmayan bir özellik. Özellik olarak Suya dayanıklı ama sadece suya misel sulara da dayanıklı bir formülü var gibi görünüyor. Uzatma özelliği oldukça iyi kaşıma kadar güzelce uzatma sağlıyor. Tek tek ayırma kısmında ise sanırım en başarılı maskaralardan birisi kesinlikle bu maskara. Ayırma konusunda gerçekten çok başarılı. Kirpiklerim bu maskarayı kullandığımda daha çok görünüyor ve bu durum hoşuma gidiyor.  


Hafif uygularsam doğal, bol uygularsam daha yoğun bir görüntü elde edebiliyorum. Yalnız çok çabuk sabitlendiğinden değil 3. kat 2.'yi bile zor sürüyorsunuz. Ayrıca üç kat uygulamak bence güzel durmuyor. Maskara hemen katılaşıp kuruyor ve üçüncü katı sürmeye çalıştığınızda topaklanma yapıyor ve kirpikler artık birbirine yapışmaya başlatarak üçgen görünümleri olmaya başlıyor. Ben genelde kirpik kıvırıcı kullandığım için kirpik kıvırıp kıvırmaması benim için çok sorun değil. Fiyatı normalde 20 TL ancak sık sık indirimde yakalayabilirsiniz.

 

REEC.

1 yorum:

  1. Çok güzel anlatmıssın eline saglık, almaya gerek yok demek ki 😊

    YanıtlaSil