11 Temmuz 2017 Salı

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #14 : HİPP ELMA AROMALI PİRİNÇ GOFRETİ

Merhaba arkadaşlar;

 
Bugün size yine bir atıştırma önerisinden bahsetmek istiyorum. Aslında bahsedeceğim ürün diyet ya da sağlıklı beslenme kategorisinde bir ürün değil. Ama içeriğini okuduğumda ve çeşit itibariyle çok benzer ürünleri de pek çok diyet listesinde ve pek çok diyetisyence ara öğün olarak verildiğini görünce bence bu üründe kullanılabilir diye düşündüm. Söylediğim aslında bebekler için hazırlanmış bir gofret çeşidi. Pirinç patlağından yapılmış ve çeşitli aromalar içeren bir ürün.

Hipp markasını bebeği olan ya da küçük çocuklarla haşır neşir olan herkes duymuştur. Ben yeğenlerimden özellikle kavanoz mamalarını çok iyi biliyorum.  Yine bu tarz ürünlere bakarken bu minik poşetler gözüme çarptı. Diyet yaparken en büyük sorunlarımdan birisi sürekli bir şeyle yemeği isteğinde olmam ve genelde bu açlığımı sağlıksız besinlerle gidermem olduğu için aralarda yemek için değişik ürünler bulmaya çalışıyorum her zaman. Bu üründe pirinç patlağı türevi bir ürün olunca alıp denemek istedim belki bu amaçla kullanabilirim diye.

Pirinç patlaklarımız 30 gramlık poşetlerde satılıyor. Minik minik yuvarlak patlakçıklar var içinde. Arkasındaki kalori cetveline göre paketi toplam 390 kalori. Ürün organik elme suyu  içeriyor ve ilave şeker katkısı olmadığını beyan ediyor. Başka çeşitleri var mı çok emin değilim ama benim denediğim elma aromalı olanıydı. Ufakca bir poşet olduğu için rahatça çantanıza atabileceğiniz bir ambalajı var. Küçük küçük parçalar halinde olduğu için yemesi de çok pratik. Bazen normal pirinç patlakları yerken çok kırıntı oluşturuyor dışarda ya da işyerinde yemek zor olabiliyor. Bunlar zaten tek lokmalık kırıntı falan yapmaz.

Elma tadı çok baskın değil ve tadına çok fazla tatlı değil benim için gayet güzel çünkü bu aralar her şeyin tadı fazla şekerli gelmeye başladı bana. Sanırım şekersiz yemek içmek benim damak tadımı yavaş yavaş değiştirmeye başladı. Çok meraklısı olduğum ya da arayıp bulduğum bir ürün oldu diyemem ama gayet yenebilir bir ürün. Dışarıda ara öğün ihtiyacım varsa ya da market alışverişimde rastlarsam mutlaka alırım en azından bebekler için üretilen bir ürün olduğu için sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

 

REEC.

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder