18 Haziran 2017 Pazar

ÜRÜN İNCELEMESİ #136 : MEDİWELL DUDAK KREMİ

Merhaba arkadaşlar;
 

Bugün size katıldığım bir etkinlikte bana hediye edilen ve o zamandan beri de neredeyse tüm kış büyük bir zevkle kullandığım ürünlerden bahsetmek istiyorum. Bahsedeceğim ürünler Mediwell markasının minik durak kremleri. Aslında hediye gelmeden önce bu kremleri eczanede tesadüfen görmüş ve ambalajlarını rengârenk olmalarını çok beğenmiştim ama hastalık hali malum inceleyememiştim aklımda kalmıştı.

Dudak kremlerinin Kavun, Çilek, Tutti Frutti ve Muz olmak üzere dört farklı çeşidi var. Her bir çeşidinin kokuları muhteşem, daha kapağını açar açmaz muhteşem meyve kokularıyla mest oluyorsunuz. Ben çok severim meyve kokulu ürünleri o nedenle ben çok beğendim. Yapıları alışık olduğumuz dudak kremlerine nazaran biraz daha yumuşak. Çeşitlerin hiçbiri renklendirici değil, dudağa da renk vermiyorlar ve kendileri de meyveli olmalarına rağmen renkli değiller.

Herhangi birine favorim diyemem hepsini ayrı ayrı beğendim. Dudağa uygulandığında ince yapısı sayesinde rahatsız edici bir etkisi olmuyor. Ayrıca yapış yapış hissi de vermiyor. Nemlendirmesini gayet başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Ve etkisi de bence uzun süre kalıyor. Boyut olarak minicik bir ambalaja sahipler. Bu durum yanımızda taşımak için avantaj oluştursa da parmağımızı içine sokarken biraz dezavantaj oluşturuyor. Bir diğer dezavantaj noktası da kavanoz ürünü olduğu için her defasında elimizi içerisine sokmamız gerekiyor bu da hijyen açısından olumsuz gördüğüm bir nokta. Rujlarımın altında kullanmakta da herhangi bir sorunla karşılaşmadım hatta mat rujlarda bile.

Kremler bitkisel içerikli bu da oldukça güzel ben ce gerçi ben içerik konusunda pek takıntılı değilim ama şansım varsa bitkisel olanı tercih etmeye çalışırım Her bir minik kavanoz 5 ml lik bir ürün içeriyor ve kullanım ömrü de 2 sene. Fiyatları ise 3,50 TL civarı gerçi ben farklı fiyatlarda gördüm belki indirimli halidir.

Bu arada Mediwell olarak ilk defa duymuş olabilirsiniz ama üretici firması yeni bir firma değil hatta çok eskilerden çeşitli ürünlerimi mesela yakılarını mutlaka kullanmışsınızdır. Mediwell dudak bakım kremleri bir Şanlı İlaç Sanayi markasıdır.1948 yılında "Şanlı Laboratuvarı" olarak kurulan firma,1951 yılından itibaren şirketleşmiş, 1966 yılından itibaren de doğal içerikli yakı (plaster) imalatına başlamış. Daha sonra dünyada artan doğal ve bitkisel ilaçlara olan ilgi üzerine ise 2001 yılında kimyasal maddelerden oluşan ilaç üretimini terk etmiştir.

Ürünlerin içeriğinden bahsedecek olursak;  Shea butter, E Vitamini , Beeswax, Sweet Almond Oil  ihtiva ediyor. Shea butter, karite ağacının meyvesinden elde ediliyor ve içeriğindeki A ve E vitaminleri ile maksimum besleyici özelliğe sahip. Dudaktaki çatlaklara shea yağı çok iyi geliyor. Beeswax ise bal arılarının peteklerinden elde ediliyormuş. Dudaklara ekstra koruma sağlayarak kalkan görevi görüyor bu içeriği sayesinde. Dış etkilerden koruyor.. Tatlı badem yağı ise dudakları yumuşatma ve besleme özelliğine sahip.

Benim ürünlerle ilgili tek sıkıntım kolay kullanamıyor olmam çünkü parmakla kavanoz içinden almak pratik değil ve çoğu zaman ellerim çok temiz olmadığından sağlıklı da değil ama ambalajlarını yine de çok seviyorum eğer aynı ürün stick değilde yine kavanoz halinde ama direk dudaga uygulanabilen bir formu olsa ben çok daha memnun olurdum.

 

REEC.

4 yorum:

 1. Bu dudak kremlerinden bende kullandım ama benim aşırı kuruyan, çatlayan dudaklarıma kış aylarında yetersiz geldi benim gibiler için yazlık bir dudak kremi diyebilirim.:)

  YanıtlaSil
 2. Çok sirinler.. Ruj gibilere alisigim ben,krem kabinda dudak kremi.kullanmadim hic :)

  YanıtlaSil
 3. Bu karışım, gerçekten hoş. Tamamen nemlendirici, belki minik bir aparatla ileride işi çözerler.

  YanıtlaSil
 4. Ben gördüm bu markayı, temiz içerik her zaman tercihim, sevgiler...

  YanıtlaSil