10 Haziran 2017 Cumartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #134 : SEPHORA COLORFUL 5 FAR PALETİ

Merhaba arkadaşlar,

 

Bugün size uzun zamandır kullandığım ve zaten görüntüsünden de ne kadar kullandığım belli olan bir paletten bahsetmek istiyorum. Bu palet Sephora mağazasından aldığım kendi markasına ait bir palet. Oldukça güzel renkleri olan her an yanınızda taşıyabileceğiniz çok rahat birkaç çeşit makyaj yapabileceğiniz ve de tüm göz makyajında başka malzemeye ihtiyaç olmadan (rimel ve eyeliner hariç tabiisi) yararlanabileceğiniz bir palet.

Palet oval şekilde elinize sığabilecek kadar ufak bir palet. Üst kapağı şeffaf böylece içindeki renkleri görebiliyorsun. Başka çeşitleri var mı bilmiyorum ama isim olarak colorful5 yazmışlar en azından ilk dördü de vardır sanıyorum. Renkler sondaki ve baştaki harız dikdörtgen bölümlerde bulunuyor. İçerisinde çift taraflı bir tarafı fırça bir tarafı aplikatör olan bir de minik uygulama ürünü var.

Resimden de anlaşılacağı üzere en çok ortadaki rengi kullandım. Bu rengi tüm gözkapağıma sürerek tek başına da kullandığım oldu. Bu nedenle en çok o azalmıştır. En koyu rengi hariç hepsi kendinden simli ama öyle diskoluk bir sim değil güzel ışıltı veren bir sim. En baştaki ayrıca aydınlatıcı olarak da kullanabilirsiniz ben zaman zaman kullanıyorum çok da güzel oluyor. Koyu rengini de aynı şekilde bazen eyeliner olarak kirpik diplerime sürerek te kullanıyorum. Böylece palet birkaç işe birden yaramış oluyor.

Resimden de anlayacağınız üzere çok aşırı pigmentli değiller ama baz kullanarak pigmentasyonunu kolayca artırabilirsiniz. Tozutma sorunu çok fazla yaşamadım. Kalıcılığı da benim için yeterliydi akşama kadar gayet güzel idare etti. Yanınıza tek palet alacaksanız ve kahve tonlu bir makyaj yapacaksanız bence çok yeterli bir palet.

 

REEC.

2 yorum:

  1. Sephora'nın tekli farlarından kullanmıştım çok başarılıydı ama paletlerini hiç denememiştim.

    YanıtlaSil
  2. Bunun 4'lü paleti vardı bende. Bir süre sonra farlar taşlaştı maalesef :/ Ondan beri Sephora'dan far almadım. Bununda renkleri güzelmiş <3

    YanıtlaSil