20 Haziran 2017 Salı

OJE İNCELEMESİ #55 : CATHERİNE ARLEY NO: 49

Merhaba arkadaşlar;
 

Bugün size çocukluğumdan beri bildiğim ve severek kullandığım eminim hepinizin de annesinden ablasından gördüğü bir markaya ait bir ojeden bahsedeceğim. Bu marka Catherine Arley markası; ilk makyaja başladığımızda özellikle benim yaşıma yakın olanlar bu markadan bir ya da birkaç ürün mutlaka kullanmıştır. Hatta benim hala zor da olsa arayıp bulduğum vazgeçemediğim ürünlerim var. Bu markanın ojeleri de benim ilk kullandığım ojelerdendir. Hala da denk gelirsem gördüğümde mutlaka alırım ama artık Catherine Arley markasını her yerde bulmak mümkün olmuyor. Bende genelde internet üzerinden kendi sitesinden sipariş verip alıyorum.

Bu sefer aldığım oje markanın Red Love serisine ait bir oje. Şişe tasarımları bu seride klasik tombul şişeli seriden biraz farklı. Beyaz uzun bir kapağı ve altta cam kıvrımlı bir şişesi var. Şişenin üzerinde firma ve seri adı beyaz renkte yazılmış Hoş kibar bir tasarım aslında ama ben cam kısmın tasarımını çok sevmedim raflarda yerleştirirken de biraz zor oluyor.

Bendeki rengi 49 numaralı eflatun tonlarında olan bir renk. Sürümü kolay oldukça akışkan bir oje hatta biraz dikkatli sürmek gerekiyor fırçaya fazlaca gelebiliyor. Akışkan olduğu için tırnakta kolay yayılıyor. Çıkarmasında da sıkıntı olmadı ve çıkardıktan sonra tırnak etlerinde de renk bırakmadı. Kuruması da oldukça iyi çok hızlı değil ama gayet güzel kuruyor.

Oje ile ilgili benim tek rahatsız olduğum nokta renginin çok opak olmaması. Tek katta kesinlikle tırnağı örtmüyor ve rengi çok açık kaçtığı için de şişedeki rengi vermiyor. İkinci kat sürdüğünüzde biraz daha koyu bir ton elde ediyorsunuz ama yine de tam opaklık elde edemiyorsunuz. İkiden fazla kat sürmek lazım tam kapatıcılık için ama ben de üç kat sürüp kurumasını bekleyecek kadar bir tırnağa vakit ayırmayı pek sevmiyorum açıkçası.

Açık ton kullanmayı ve ojede opaklık sevmeyenlere önerebilirim daha çok ama yine de başka renklerini de deneyip tüm seride böylemi bakmak istiyorum. Çünkü aslında ojenin sürümünü sevdim. Sizin bu seriden bana önereceğiniz renk varsa mesaj bırakırsanız sevinirim.

 

REEC.

4 yorum:

  1. Ojeden hiç anlamam ama rengin güzelliği:)

    YanıtlaSil
  2. Catherine Arley'nin ojelerini ben de küçük kozmetik mağazalarında görüyorum ama hiç denemedim. internet üzerinden saışları var mı, bilmiyordum. Denemek lazım. Bu ton da çok hoş severim keşke kapatıcılığı da güzel olsaydı. sevgiler

    YanıtlaSil
  3. Rengi oldukça hoş duruyor canım :)

    YanıtlaSil