4 Haziran 2017 Pazar

OJE İNCELEMESİ #51 : HM - BROWN

Merhaba arkadaşlar;

 
Bugün HM ojelerimden bir yenisinden bahsedeceğim. Bu seferki ojemizin adı Brown yani kahverengi. Açıkçası ojelerin isimleri ile renklerinin tam da örtüşmediğini düşünmeye başladım. Benzer tondalar ama yine de tam tutmuyorlar gibi geliyor bana.

Oje klasik seriden bir oje. Rengi içerisinde gri alt tonu barındıran soğuk bir kahverengi tonu. Sürüşü gayet güzel. Kapatıcılığını sevdim. He zaman oyu renk ojelerle aram daha iyi olmuştur. Ama benim anlaşmam haricinde de gayet güzel bir oje olduğunu düşünüyorum.

Tek katta açık tonda bir renk veriyor ama yine de güzel çok opak durmuyor başta ama sonra renk oturuyor. Yine de ben çift kat tam koyu rengi veren halini seviyorum. Gerçi çift kat kalın sürünce çıkarırken biraz zorluyor ama olsun.

Kuruması biraz uzun sürdü ama o ben kalın kat sürdüğüm için olmuş olabilir. Tırnakta dağılması ve opaklığı ikinci kat için çok iyi geç kurumasına rağmen sonrasında üzerinde kumaş izi yapmadı.

 

REEC.

 

15 yorum:

 1. tam kahve gorunmuyor gibi sanki mor - kahve gibi

  YanıtlaSil
 2. Bu tarz ara tonlar pek sevemiyorum ben :/

  YanıtlaSil
 3. Rengi harikaymış, elinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 4. Neredeyse hiç oje kullanmam ama bunun rengi pek bi hoş:)

  YanıtlaSil
 5. Rengi güzelmiş yazdım bi köşeye 🤗

  YanıtlaSil
 6. Benim renk algımdan mı bilemedim ama senin de dediğin gibi kahverengi değil ama sanki vizon gibi geldi bana... ama ben çok beğendim, çok hoş görünüyor.

  YanıtlaSil
 7. Geçenlerde yine bir blogta gördüm galiba,oje çabuk kurusun diye elini 30sn buzlu suya sok diyordu bu ojede dene istersen :)

  YanıtlaSil
 8. Ojenin rengi çok güzel. Sana da çok yakışmış canım :-)

  YanıtlaSil
 9. H&M ojelerinin yapısını ben de pek sevemiyorum fakat renk çok güzelmiş :))

  YanıtlaSil
 10. HM 'nin ojelerini ben de merak ediyorum. En yakın sürede deneyeceğim. İz ve topaklanma yapmaması güzelmiş. Teşekkürler 🙏

  YanıtlaSil
 11. Bu rengi de çok severim, taupe rengiydi sanırım. güle güle sür canım :)

  YanıtlaSil
 12. Çok güzel çok yakışmış bence Güle güle kullan 😊

  YanıtlaSil
 13. Çok güzel bir ren ve oldukça soğuk ;)

  YanıtlaSil