22 Haziran 2017 Perşembe

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #14 : FARMER'S SNACK ÇİKOLATALI ATIŞTIRMALIK

Merhaba arkadaşlar;

 
Bugün biraz ara verdiğim sağlıklı beslenme yazılarına hemen bir geri dönüş yapıyorum. Ve hemencecik güzel bir atıştırmalık, ara öğün önerisi yapmaya başlıyorum. Bu sefer bahsedeceğim ürün tatlı sevenleri de oldukça memnun edecek bir ürün çünkü içinde çikolata parçaları var.

Peki hangi ürün bu derseniz; Farmer’s Snack markasının çikolatalı atıştırmalık kuru meyve ürünü. Evet isim biraz uzun ama içerik de baya bir çeşitli. Ben daha önceleri de kozmetik mağazaların yiyecek bölümlerinde ve yanılmıyorsam Migros larda görmüştüm ama denk gelip alamamıştır. Sonra tamamen tesadüfen firma bana gönderdi böylece deneme şansı buldum.

40 gramlık küçük poşetler halindeki bu ürün tam çantaya cebe atmalık boyutta. Gün içerisinde kolayca açıp tüketebilirsiniz. Bir paketinin içeriği 494 Kcal civarında aslında ideal bir ara öğünden biraz fazla ama içeriğinde sütlü çikolata olduğunu düşünürsek oldukça iyi bir değer diyebilirim.

En çok ilgi çekecek kısmı yani sütlü çikolatayı söyledim ama içinde çok daha fazlası var. Turna yemişi ve badem ve kaju da var ki ben daha çok bunları sevdim. İçeriğinde badem ve kajunun kavrulmuş olduğu yazıyor ama bana sanki çiğ gibi geldi belki de çok az kavrulmuş ya da fırınlanmış falan emin değilim. İki tatlı iki tuzlu ürün içeriği ile gayet güzel bir harman olmuş.

Özellikle ben tatlı krizlilerine dayanamıyorum sürekli çikolata canım çekiyor diyenlere harika bir alternatif olur bence. Kendi tercihim ise çikolatanın sütlü değil bitter olması yönünde olurdu. Sanırım bitter yiye yiye benim damağım alışmış bu bana baya tatlı geldi. Eğer başka çeşitleri varsa mutlaka deniycem özellikle bitter içeriklisi varsa peşindeyim…

 

REEC.

2 yorum:

  1. Böyle ara öğünleri ben de çok severim. Bu da çok leziz görüyor:)

    YanıtlaSil
  2. Bu tür ürünler dişlere yapışmasından dolayı sevmiyorum. Belki ilerde tatlı krizine çözüm niyetine aklımızda olsun.;)

    YanıtlaSil