31 Mayıs 2017 Çarşamba

OJE İNCELEMESİ #50 : HM - BEIGE

Merhaba arkadaşlar;
 
Oje yazılarıma yine aynı seriden devam ediyorum. HM ojelerinden elimde olanların hepsini sıradan yorulmaya çalışıyorum. Ojenin şişesinden vs bahsetmiyorum hem resimlerde var hem de diğer yazılarımdan bilgi alabilirsiniz diye düşündüm.

Bu seferki ojemizin ismi beige yani İngilizce bej eme ben rengi pek beje benzetemedim daha çok nüde tonda pembemsi bir renk. Ben renkli oje sürmek istemediğim zamanlarda ya da tırnaklarım çok düzgün manikürlü olmadığında hem bunu gizleyen hem de gayet sade olan bir oje çok iyi oluyor. Genelde bu tonda ojeleri bu amaçla kullanıyorum sadece cila ile olması pek hoşuma gitmiyor çünkü tırnağın beyaz kısmının görünmesi nedense hoşuma gitmiyor. Aslında french dediğimiz oje tarzını severim ama nedense doğal halinde sevemedim bir türlü.

Dediğim gibi rengi opak bebek pembesi gibi ten rengine oldukça yakın hatta bazılarınız için ten rengi tonunda. Tek katta o kadar kapatıcı değil ama güzel görünüyor yine de ama çift katta tam şişedeki rengi veriyor. Sürümü kolay dağılımında herhangi bir sıkıntı olmadı. Çok fazla kalıcı değil ama her zaman dediğim gibi benim için kalıcılık çok önemli değil.

İlk sürdüğümde yapısı biraz yapışkanmış gibi gelse de sonradan daha akışkan hale gelen bu ojeyi özellikle sade ve kibar tırnaklar aradığımda tercih ediyorum. Çıkarırken aslında kolay çıkıyor ama asetonu biraz fazla almak gerekiyor asetonlu mendille denediğimde parmaklarıma çok bulaştı sanırım aseton yetmedi ojeyi tam çözebilmek için.
 
REEC.

16 yorum:

 1. H&M Ojeleri cok ovuluyor bir tane edinmeliyim :)Bu renk te cok hos tam yazlik dogal tonlar.

  YanıtlaSil
 2. renk pek benlik olmasa da çok güzel anlatmışsın :) ben kırmızı ve tonları le hızlı kuruyan oje tercih ediyorum genelde ... sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. renk çok güzel sade tırnaklar istendiğinde mükemmel bir alternatif kesinlikle

  YanıtlaSil
 4. bu oje tonu çok hoşmuş, buna benzer bi tane ojem var benim de. sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Çok risksiz,her kıyafete uyabilecek bir renk!

  YanıtlaSil
 6. bu renkler benim pek tarzım olmasa da renk olarak size yakışmış , güzel günlerde kullanın :)

  YanıtlaSil
 7. Bu renk çok doğal duruyor. Gecenlerde kullandigim bir oje de bulastı parmaklarima demek.benden degilnojeden :p

  YanıtlaSil
 8. ojeleri çok çok beğenmekle birlikte tam bir beceriksiz olduğum için bu yaşata bile hala kendi kendime oje süremiyorum ama her renk ojeden alıp, makyaj masamın üzerini süslüyorum. Bak bu da çok güzelmiş.

  YanıtlaSil
 9. Bu tarz renkleri ben de seviyorum tırnaklarda 👍 HM öğelerini denememiştim aklımda olsun. Teşekkürler ❤️

  YanıtlaSil
 10. Oje gerçekten çok kibar durmuş. Özellikle devlet dairelerinde çalışanlar için öncelikli seçecekleri renktir.

  YanıtlaSil
 11. iyi günlerde kullan tatlım

  YanıtlaSil
 12. Ben bu tarz bej ya da ten rengine yakin ojeleri cok seviyorum. Bazi bu tonda ojeler firca izi biraksa da seviyorum. Gule Gule kullanin :)

  YanıtlaSil
 13. Benim için de kalıcılık çok önemli değil gün aşırı değiştiriyorum zaten nude tonları çok seviyorum 😊

  YanıtlaSil
 14. H&M ojelerinin yapısını ben de beğenmiyorum genel olarak fakat rengi beğendim :) Mutlulukla kullanın <3

  YanıtlaSil