20 Nisan 2017 Perşembe

ÜRÜN İNCELEMESİ #129 : MAYBELLİNE COLOR TATTOO NO : 87 MAUVE CRUSH

Merhaba arkadaşlar;
 
Bugün size yeni kullanmaya başladığım bir üründen bahsetmek istiyorum. Maybelline Color Tattoo lar ülkemizde oldukça popüler son zamanlarda. Özellikle belli bazı renkleri herhalde herkeste var mesela Pink Gold ve On and On Bronze …… Tabii bende aldım bu renkleri ama bunların haricinde de birkaç renk daha aldım. Bugün size bahsedeceğim de bunlardan biri.
Öncelikle ürünün ambalajından bahsedeyim; yuvarlak minik bir kavanoz gibi düşünebileceğimiz ambalajı siyah bir kapak ve rengini direk görebileceğiniz bir alt kısımdan oluşuyor. Kapak plastik ama şişesi camdan yapılmış. Oldukça dayanıklı bir ambalaj çünkü defalarca yere düşürmeme rağmen çizilmedi bile :)


Krem farları seviyorum neden bilmem bana daha kalıcılarmış gibi geliyor. Ayrıca daha doğal ve homojen durduğuna, tenle bütünleştiğine inanıyorum. Krem farlar yazın çok daha pratik ve kolay kullanımından dolayı daha iyi oluyor. Bu farın yapısı da krem ancak yapış yapış değil oldukça katı. Fırçayla kullanılabileceği gibi parmakla da rahatça uygulayabilirsiniz. Fırçayla kullanacağınız durumlarda çok yumuşak fırçaları tercih edin çünkü kendi yapısı gerçekten yumuşak daha rahat sürersiniz.
Kalıcılığına gelirsek eğer göz kapaklarınız yağlıysa gün içinde rengi kaybolmasa bile katlanma çizgisine doluyor, altından  far bazı uygulamanızı tavsiye ederim. Benim göz kapaklarım yağlı o nedenle ben bazen tazeleyerek bazense bazla kullanarak çok iyi sonuç alıyorum. Ama eğer yağlanmayan göz kapaklarına sahipseniz gün içinde hiç kontrol etmeye gerek duymadan far bazı olmadan kullanabilirsiniz. Bu durumda çok rahat 8 saat dayandığını başka arkadaşlarımda gördüm. Ayrıca farda herhangi bir çizgilere dolma birikme gibi bir sorunla karşılaşmadım. Ben denemedim ama belli renklerini kirpik diplerine ince şekilde uygulayıp eyeliner olarak kullanan ve çok da memnun olan arkadaşlarım da var. Tüm göz kapağıma far olarak kullandığım durumlarda pudra ile sabitleyerek özellikle yazın terlesem bile hiç sıkıntı olmadan kullandığımı da belirteyim

Farın renkleri gerçekten çok pigmentli, çok hafif uygulamada bile renklerini çok güzel veriyor. İçinde çok güzel ışıltılar olan son derece aydınlık bir görüntü veren içerisinde ayrıca hem açık mavi hem de gri renkler barındıran bir renk bendeki. Tek başına sadece bu farı uyguladığınızda bile sanki birkaç rengi kullanmışsınız gibi bir sonuç alıyorsunuz. Aslında tek renk far sürüp çıkmanıza rağmen sanki baya bir uğraşarak değişik bir makyaj uygulamışsınız gibi bir görüntü elde ediyorsunuz.

Color Tattoo'lar 3.67 gram, açıldıktan sonra 2 yıl içinde tüketilmesi gerekiyor. Oldukça bereketli ürünler hatta bana oldukça fazla bile geldiler bitirebileceğimi düşünmüyorum. Fiyatları 16- 17 TL arasında değişiyor, ben genelde %50 indirimlerde alıyorum. Böylece çok da uyguna geliyor size de tavsiye ederim.


87 numaralı Mauve Crush rengi benim pek fazla kimseden duymadığım makyajında rastlamadığım bir çeşidi. İçinizde benim gibi beğenip alan varsa bana da mutlaka yazsın.
 
REEC.
 
 

2 yorum: