18 Nisan 2017 Salı

OJE İNCELEMESİ #47 : HM - İKİZ OJELER

Merhaba arkadaşlar,

Oje incelemelerine elimde bulunan HM ojelerinden devam ediyoruz. Bu seferki ojeleri ben almadım çok sevdiğim bir blogger arkadaşım bana hediye etti. Başlık yazarken ne yazacağımı bilemedim çünkü ojelerin üzerinde herhangi bir isim ya da numara yoktu. Plastik ambalaj içerisinde çiftli olarak satılan şişeleri de birbirine uyumlu sanki birleştirilebilir gibi tasarlanmış ikiz ojelerden benim bugün bahsedeceklerim.
Dediğim gibi bunlar HM de ikili set olarak satılıyorlar. Birbirine uyumlu renklerde birleştirilmişler. Nispeten ufak şişeli ojeler birbirine sırt sırta yerleştirildiklerinde hoş bir şekil oluşturuyor. Bir tanesi normal oje diğeri de onun rengine uygun simli ojeden oluşuyor.

Farklı farklı renkleri de var bildiğim kadarıyla ama bendeki uçuk pembe tonda olanı. Dediğim gibi şişenin bir tanesi çok ama çok uçuk bir pembe rengi. Şişe üzerinden çok opak ya da mat bir renkmiş gibi görünse de sürdüğünüzde öyle değil. Tek katta neredeyse hiç renk vermiyor parlatıcı gibi görünüyor. İkinci katta ise şişedeki renge yakın bir ton elde edebiliyorsunuz. Çok akışkan fazlaca sıvı bir hali var pek kalıcı değil ve resimlerde de görebileceğiniz gibi tırnakta güzel dağılmadı o nedenle pek sevemedim.

İkinci şişemiz ise parlak pembe parçacıklar içeren bir oje isterseniz bu oje ile isterseniz başka ojelerle de kombinlenebilir. Parçacıklar baya irice tırnağa dağıtırken biraz uğraşmak gerekebiliyor. Bir keresin de az geliyor bir keresinde fazla o nedenle sürmesi biraz uğraştırıcı. Sürmeyi bir şekilde halletseniz bile çıkarması baya sorunlu oldu benim için. Tırnaktan bir türlü ayrılmadı ayrılanlarda ellerime falan yapıştı çok sinir ediciydi.

Açıkçası şişelerinden başka pek beğenemediğim bu ojeleri size öneremeyeceğim. İçinizde kullanan ve memnun kalan var mı? Nasıl kullandınız bana da söylerseniz sevinirim.

 

REEC.

1 yorum: