12 Mart 2017 Pazar

ÜRÜN İNCELEMESİ #121 : ROSELLA GÜL SUYU

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size hem koku hem de tonik olarak kullandığım bir üründen bahsetmek istiyorum. İçinizde de benim gibi kullanan ya da bu şekilde kullanmak için ürün arayışında olanlar vardır diye düşünüyorum.

Bahsedeceğim ürün bir gül suyu Rosella markasına ait ve %100 doğal olduğunu iddia eden bir ürün. Ben aslında pek tonik kullanmaya alışık değilim nedense cilt bakım rutinime bir türlü ekleyemedim. Genelde set halinde aldığım zaman kremleri ile beraber kullanıp daha sonra yeni almadığımdan kullanımdan düşüyor. Nedense tonikleri çok daha kimyasal görüyorum sanırım bilinçaltımda.

Bir süre önce internette gezinirken maden suyu ve gül suyunun tonik olarak kullanıldığını okudum ve bu fikir aklıma çok yattı açıkçası. Bunun üzerine öncelikle gül suyunu tonik olarak denemeye karar verdim ve kullanmak üzere markaları incelemeye başladım. Birkaç marka denedikten sonra öncelikle kokusundan daha memnun kaldığım için Rosella markasının bu gülsuyunu sürekli kullanıp deneyimlemeye karar verdim.

Ürünün ambalajı çok şık ve çok kibar tasarlanmış. Gerçi benim gibi pembe renk sevmeyen biri için rengi biraz kötü ama içinde gül olan ürünlere genelde pembeli ambalaj yapıyorlar her zaman. Ürünün dış kutusunda kapak kısmında bir minik bölmecik var ben seyahate gideceksem içerisine pamuk koyuyorum böylece pamuklarım da temiz ve ürünüyle birlikte çantama koyabiliyorum. Ama ben firmanın yerinde olsam bu şekilde minik bir kutucuk olan bölüme minik bir hediye saklar müşterilere jest yapardım. Mesela küçük bir kokulu taş ya da firmanın amblemi olan farklı bir ürün minik bir gül kokulu sabun ya da uygulama için bir pamuk ya da kağıt ya da bez materyalli bir ürün gibi.
Denediğim diğer ürünler arasında çokça gülsuyu gibi kokan ve sanki sürekli mevlüt mevlüt dolaşıyormuşsun gibi olmana neden olacak şekilde ağır kokulu oluyor. Fakat bu üründe gül suyu ne çok fazla baskın ne de çok ağır kokusu değil. Kimi gülsuyu da bildiğiniz şişe sudan farklı değil hiçbir şekilde gül suyu hissi bırakmıyor. Fakat bu ürünü kullandığımda cildimde kesinlikle bir yumuşama ve yatışma hissettim


Ben ürünü buzdolabında saklıyorum ve size de bütün gülsularını bu şekilde saklamanızı öneririm. Hem ürünün sağlığı açısından çok iyi hem de soğuk soğuk uygulandığında daha tazelendirici oluyor. Akşamları cilt bakım rutinimin içerisinde kullandığımda çok memnun kaldım hatta hafta sonları eğer evdeysem ara ara cildime pamukla uygulayarak bütün haftanın makyajlı kalıp yorulan yüzümü biraz dinlendirdiğimi düşünüyor.Başka arkadaşlarımın bebek pudrası ile maske olarak da gülsuyu kullandığını biliyorum fakat ben henüz bu şekilde kullanmadım ama bu şekilde doğal bir ürünü maske olarak kullanmaya çok uygun buluyorum bu şekilde de en kısa zamanda deniycem içinizde bu ürünü maske olarak deneyen varsa bana bilgi verirse çok sevinirim. Ama şuan için tonik olarak kullanımdan oldukça memnunum size de tavsiye ederim.

 

REEC.

 

 

 

 

 

1 yorum:

  1. rosella gülsuyunu nerden aldın öğrenebilir miyim?Ben de almak istiyorum.

    YanıtlaSil