10 Mart 2017 Cuma

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #11 : ZEYTİNLİ KIRİK KIRAK

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size yine sağlıklı beslenme çabalarım içerisinde denediğim kullandığım bir üründen bahsetmek istiyorum. Sağlıklı beslenme ve zayıflama ile ilgili olarak okuduğum kitaplarda son zamanlarda Glüten ve glütensiz ürünle beslenmenin yararlarından sıkça bahsedildiğini görüyorum. Glütenin insan sağlığına ne kadar zararlı olduğu ve mümkün olduğunca kullanmamak gerektiği sürekli her yerde belirtiliyor. Ben de beslenmemden glüteni tamamen çıkarmayı başaramasam da günlük öğünüm içerisinde glütensiz ürünler tüketmeye ve daha çok glütensiz ürünleri tercih etmeye çalışıyorum.

Glütensiz ürün denemelerim içerisinde Glütensiz Ürünler Atölyesi firması ile sıkça karşılaşıyordum. En sonunda bu firmanın ürünlerinden kendime bir paket oluşturup hepsini denemeye karar verdim. Oldukça fazlaca çeşit var ve bugün size bahsedeceğim kırik kırak ta en çok sevdiklerimden birisi.
Karton bir ambalajda olan ürünün çeşitli boyutları var ben ne az ne çok olsun diye 100 gr lık olanları denedim. Öncelikle söyleyeyim en sevdiğim dedim diye çok lezzetli çok afiyetle yenecek bir ürün diye düşünmeyin. Oldukça sert ve sıkı bir yiyecek. Zeytinli ve gerçekten tam olarak ağzınıza zeytinyağını veren bir ürün.

İçeriği oldukça güzel kalori miktarı da gayet uygun diyette ve ara öğünde tüketmek için. Ben genelde ara öğün olarak ve krem peynirle tükettim. Zeytin peynir kirik kırak tadını çok sevdim. Sert ve dökülüp bulaşmayan bir yapıda olduğu için çantama 3-4 tane atıp yanında krem peynir ya da süzme yoğurtla bir ara öğünümü gayet güzel geçiriyorum.
Denemediğim diğer çeşitlerini de denemeyi planlıyorum ve ara öğünde peynir ve yoğurt hariç başka nelerle birleştirebilirim diye düşünüyorum. Sizin bu şekilde birlikte tüketim için öneriniz varsa yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim.

 

REEC.

1 yorum: