6 Mart 2017 Pazartesi

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #10 : ACTİVİA İÇECEK : ANANASLI VE HİNDİSTAN CEVİZLİ

Merhaba arkadaşlar;

 

Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle bir süre yazı yazamadım maalesef. Ama inşallah artık yine eski düzenimde yazı yayınlamaya başlayacağım. Aradan sonra ilk yazımızda sağlıklı bir şey üzerine olsun istedim. Ve sağlıklı bir atıştırmalık ve ara öğün önerisi ile karşınızdayım.Bugün size bahsedeceğim ürün Danone markasının Activia serisinden sağlıklı bir içecek. Benim bildiğim kadarıyla bu seride üç çeşit var sade olan kivi ve çilekli olan ve bir de bugün bahsedeceğim Hindistan cevizli ve ananaslı olanı. Öncelikle söylemeliyim ki meyve tadı sevmeyen meyveli içeceklerden hoşlanmayanlara direk sade olan çeşidini öneriyorum.Ben diğer iki çeşidini de denedim. En çok beğendiğim bu oldu diyebilirim. Hindistan cevizi ve ananas benim en çok sevdiğim meyvelerdendir ama ikisi birlikte ve yoğurtlu bir içecekte nasıl olur pek bilememiştim doğrusu. Fakat çok güzel olmuş ve çok da içimi güzel bir içecek olmuş bence.


Ara öğün için meyve ve yanında süt yoğurt verilir genelde biliyorsunuz. Bu içecekle ikisi bir arada işlemi bitirebiliyorsunuz. Hem pratik hem de lezzetli oluyor. Gayet korunaklı ve küçük boyutlu ambalajı ile de yanınızda taşımak için gayet uygun. Ben soğuk olarak tüketmeyi tercih ediyorum özellikle yazın çok da güzel bir serinletici oluyor doğrusu. Özellikle benim gibi çalışan ve gün içinde enerjisini kaybeden, ara öğünleri sürekli kaçıranlar için çok iyi oluyor çünkü çalışırken birşeyler yemek zor ama bir bardakta ara öğününüzü içmek çok kolay. Tadı meyveli yoğurt gibi ama bir taraftan hafif sodalı tadı var, içtikçe sanki karnımı doyuruyor diyebilirim, kıvamı sıvı değil hafif yoğun, içinde minik meyve parçaları var, çok lezzetli.


Bu içecekler sindirim sisteminizin daha düzenli çalışmasına yardımcı olurken içerdiği besin değerleri ile gün boyu enerjinizi korumanızı da sağlıyor. Bu nedenle spor yaparken ya da benim gibi yürüyüş falan sırasında da içmek için gayet iyi bir öneri. Enerji, karbonhidrat, protein ve potasyum değerleri sıradan bir içeceğe göre oldukça tatmin edici. Hazımsızlık ve sindirim sorunu yaşıyorsanız kesinlikle denemeniz gereken bir ürün yani sadece sağlıklı beslenme ya da zayıflama için değil sağlık açısından da kullanmanızı öneririm.

Benim oldukça beğendiğim ve gün içinde pratik ve lezzetli kolayca kullanabildiğim bir ara öğün malzemesi olan bu içeceği herhese tavsiye ederim. Ve umarım daha çok çeşidi olur ve çeşit çeşit içebilirim. 

REEC.

1 yorum: