26 Aralık 2016 Pazartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #117 : FARMASİ EL KREMİ

Merhaba arkadaşlar,

Bugün size çok yeni tanıştığım ve henüz çok az ürününü denediğim bir markaya ait bir üründen bahsedeceğim. Belki siz daha önce Farmasi markası ile tanışmışsınızdır ama ben daha çok yeni tanışıyorum.

Bu markadan ilk denediğim ürünlerden birisi de bu minik el kremi oldu. Kış aylarında ben çok fazla krem bitiriyorum. Bu nedenle de elimde bulunan çoğu kremi sıradan deneyip bitirip yazma şansım oluyor. Bu kremi de bana daha önce bir arkadaşım hediye etmişti ama kullanma fırsatım olmamıştı. Elime geçince bir denemek istedim ve açıkçası memnun kaldım.
Bendeki çeşidi tüp formda ve 75 ml lik bir olanı maalesef başka boyutları var mı bilemiyorum. Boyutu çok büyük olmadığı için işyerinde çekmecemde kullanmak için iyi oldu. Gül içerikli olduğu için pembe renklerde tasarım yapılmış bir ambalajı var.

Yapısı çok yumuşak ve kaygan merhemle losyon arası tam bir krem kıvamında ne çok katı ne de çok sıvı değil. Elinize sürdüğünüzde hemen emilmeye başlıyor ve çok çabuk cildinizde dağılıyor. Nem vermesi gayet iyi hani sabah sür bütün gün nemli kalsın diyemem tabiiki ama ellerinize yeterli bir süre nem sağlıyor ve arada tazeledikçe de bence günlük nem ihtiyacınızı karşılıyor. Gün içerisinde nem seviyesi azalsa da ellerimin kur kaldığını falan hissettirmedi açıkçası.
Ama benim bu kremle ilgili en çok sevdiğim kısım yapısı değil kokusu oldu. Gerçekten çok hoş çok hafifi ve taze bir gül kokusu var fakat bu gül kokusu gülsuyu tarzı değil daha çok bahçede tarlada ne bileyim köylük yerlerde kendiliğinden biten güller olur ya onların gül kokusu. Tarif edebildim mi bilmiyorum ama benim çok hoşuma gitti eğer parfümü varsa kesin alırdım diye düşündüm.

Eğer benim gibi doğal gül kokusunu seviyorsanız mutlaka en azından bir denemenizi öneririm. Ve eğer bu şekilde doğal gül kokulu bir parfüm ya da kolonya biliyorsanız bana da söylerseniz çok sevinirim.

 

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder