22 Aralık 2016 Perşembe

ÜRÜN İNCELEMESİ #116 : ESSENCE KUTİKÜL KALEMİ

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size manikür uygulamalarımda yararlandığım bir üründen bahsedeceğim. Essence markasını ben çok seviyorum ürünlerini de beğenerek kullanıyorum. Gratis’ te artık satılmadığı için ve Rossman da benim yaşadığım yerde olmadığı için ürünlerine her zaman ulaşamıyorum. Bu nedenle ben de denk geldiğim zaman her çeşit ürününden alıp denemeye çalışıyorum.

Yine denk geldiğim bir ara birkaç parça ürününü almıştım bunlardan birisi de kütikül giderici kalem şeklinde bir üründü. Ben asetonlu kalemini hani şu tırnak kenarlarına bulaşan ojeleri temizlemek için olanını bittikçe alıyorum ve beğenerek kullanıyorum.
Ambalajı kalınca bir kalemi andırıyor gerçekten. Sarı renkte bir ambalajı var asetonlu olanı da aynı kalemin pembesiydi başka renklerde olanları da var sanırım onlar da başka işlere yarayan çeşitleri ama henüz başkasını denemedim.

Ucunda oldukça sert plastik verev kesilmiş bir bölüm var. Bunu direk tırnak diplerinize uygulayarak kütikülleri ittirmek için kullanabiliyorsunuz. Ben daha sonrasında tırnak etlerim çok fazla olduğu için bir tırnak makası ile kesiyorum ama eğer tırnak etleriniz çok fazla değilse sadece ittirip o şekilde de kullanabilirsiniz.

İçerisinde yedeği yok ama uç kısmınız pek bozulacağını sanmıyorum. Ben indirimde 7-8 TL gibi bir fiyata almıştım ama sanırım normal fiyatı 14-15 TL gibi bir fiyatmış. Çok fazla memnun kaldığım manikür için olmazsa olmaz bir ürünüm olduğunu söyleyemem. Benzer bir işlemi portakal çubukları ya da manikür setlerinin içindeki benzer parçalarla da yapabiliyorum. Ama elinizde bu tarz ürünler yoksa indirim zamanında uygun fiyata alabileceğiniz bir ürün ve işe de yarıyor o nedenle alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Benim elimdeki zaten pek bozulacak yıpranacak bir ürün olmadığından uzun süre işimi görür o nedenle yenisine ihtiyacım olmayacak diye düşünüyorum. Sizin kullandığınız bu tarzda başka markada bir ürün varsa yorum bırakırsanız sevinirim ben de deneyebilirim.

 

REEC.

 

 

 

1 yorum:

  1. bu ürünün tam amacını anlayamadım sadece kütikülleri ittirmek amaçlı mı kullanılıyor canım?

    YanıtlaSil