16 Aralık 2016 Cuma

ÜRÜN İNCELEMESİ #115 : AVENE D-PIGMEN LEGERE

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size bir süredir uğraşmakta olduğum cilt lekelerime karşı kullandığım bir üründen bahsetmek istiyorum. Cildimde özellikle çene bölgemde ve ağız kenarlarımda olmak üzere renk düzensizlikleri ve lekeler var. Bunların bir kısmı güneşten bir kısmı da malum sivilcelerden oluştu.

Özellikle çene bölgemdekiler hep sivilce lekeleri diyebilirim. Aslında çok fazla sivilce sorunu yaşayan birisia değilim ama malum dönemlerde benimde özellikle çene bölgemde sivilcelenme oluyor ve bunlar geçtikten sonra da maalesef lekeleri kalıyor. Ağız kenarlarımdakilerin ise güneş lekesi olduğunu düşünüyorum çünkü yazın daha belirgin hale geliyorlar. Konuyla ilgili cilt doktoruna gittim ama çok fazla fayda göremedim bildiğimiz kremler ve güneş koruyucular hariç bir şey veremedi.

Bu sıkıntımdan kurtulmak için bir süredir gerek ev yapımı kremler maskeler gerekse dermokozmetik ürünler olmak üzere çeşitli yollar deniyorum. Bunlardan en memnun kaldıklarımdan birisi de Avene markasından kullandığım bu krem oldu.Avene markasından daha önce de başka ürünler kullanmış ve memnun kalmıştım özellikle Termal suyunun hastasıyım diyebilirim fakat bu kremi ilk kez denedim. Kremi Dermokozmetika sitesinden aldım. Öncelikle alışveriş için oldukça güvenli ve ilgili bir site olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten çok ilgili davranıyorlar ve sürekli iletişim halindeler sorularınıza da hemen cevap veriyorlar. Bundan sonra da bu tarz alışverişlerimde tercih edeceğim bir firma oldu.

Bendeki ürün 30 ml ve daha çok merhem ya da ilaç gibi görünüyor. Tam adı Avene D-Pigment Legere şeklinde eğer almak isterseniz bu şekilde aratabilirsiniz. Tamamıyla lekeler üzerine hazırlanmış bir krem özellikle kahverengi lekelerin giderilmesi konusunda kullanılıyormuş dolayısıyla bana tam uygun oldu.  Ayrıca yeni lekelerin oluşumunda yoğunlaşmasını ya da kalıcı hale gelmesini önlemeye yönelik olarak da kullanılabiliyor. Eğer çok yoğun leke sıkıntınız yoksa ama yer yer renk farklılıklarınız varsa da kullanmanızı öneririm çünkü renk farklılıklarını da eşitlemeye yardımcı bir ürün.

Bende ki çeşidi karma ve normal ciltler için olanı bir de ayrıca kuru ciltler için olanı da varmış. Benim cildim normalden yağlıya dönük ama çok rahat bir şekilde kullandım hatta yağlı ciltlerin bile rahatlıkla kullanabileceğini düşünüyorum. Nasıl kullandığıma gelirsek; Akşam yatmadan önce cildimi temizliyorum sonrada sadece lekelerin yoğun olduğu çene bölgeme güzelce sürüyorum. Emilimi oldukça iyi ciltte bir iz ya da yapışkan bir his bırakmıyor. Kokusu yok parfüm içermiyor dolaysısıyla kokuya hassas olan arkadaşlar için gayet iyi. Ayrıca da paraben içermiyor ben bu konuda çok hassas değilim ama dikkat edenler olduğunu biliyorum o nedenle belirtmek istedim.Ürünü araştırdığımda güneş ürünleriyle beraber kullanımının tavsiye edildiğini gördüm. Ben zaten yaz kış sürekli güneş kremi kullandığım için bana uygun oldu size de bu kremden faydalandığınız sürece gündüzleri güneş kremi ya da güneş koruma özellikli kremler kullanmanızı öneririm.

Bendeki etkisine gelirsek özellikle sivilce lekelerim neredeyse yok oldu güneş lekelerimde ise farkedilir bir açılma var. En çok etkisini de aslında lokal kullanıyor olmama rağmen yani yoğun olarak çene bölgeme sürüyor olmama rağmen cilt tonumda bir eşitlenme yapıyor olmasında gördüm. Üstelik aslında sadece elimde kalanları tüm yüzüme yayıyordum kremi tüm yüzüme yoğun olarak uygulamadım ama gayet güzel renk farklılıklarını nötrledi.

Kısacası benim gibi gerek leke gerekse renk farklılığı sorunu yaşayanlara önerebileceğim bir ürün ben yaza kadar kullanmayı devam etmeyi düşünüyorum umarım etkisinde bir azalma olmaz. Ayrıca ara ara da cilt rengimi uyumlu hale getirmek içinde kullanmayı sürdürmeyi planlıyorum. Aranızda bu ürünü kullananlar varsa yorum bırakıp kendi kullanımlarını anlatırlarsa çok memun olurum.
REEC.
 

2 yorum:

  1. renk eşitlemek için deneyebilirim, sevgiler....

    YanıtlaSil
  2. Benim de dönem dönem cikan sivilceler hep leke kalıyor, burun kenarlarim da dah aklımda olcak bu ürün teşekkürker :) Bu arada blogunu yeni kesfettim takipteyim, bana da beklerim ^^

    YanıtlaSil