4 Aralık 2016 Pazar

ÜRÜN İNCELEMESİ #112 : NYC GÖZ KALEMİ NO : 886

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size NYC markasından bir göz kaleminden bahsedeceğim. Bu markadan daha önce çok fazla ürün kullanımım olmadı. Bu kalemi de indirimde denemek için almıştım. Genelde göz kalemlerinde hep bildiğim markaları almayı tercih ediyorum ama rengi ve fiyatı cazip geldi.
Bahsettiğim kalem çift taraflı bir kalem. Boyu oldukça uzun çift taraflı olduğu için. İlk olarak bu pek hoşuma gitmedi çünkü makyaj çantama biraz büyük kalıyor. İki renkli olduğu üzerinden de belli oluyor çünkü kalemin yarısını bir renk diğer yarısını diğer renk boyamışlar. Her iki tarafta da şeffaf kapakları var.
Bendeki kalem rengi 886-Through The Storm rengi. Garanti olsun ve kesin bir fikir edinebileyim diye bir tarafı siyah olan kalem seçmiştim. Siyah olan taraf oldukça koyu tek çizimde rengini veriyor. Kalıcılığı fena değil çok fazla bulaşma yapmadı. Göz içine denemedim ben kullanmıyorum bu şekilde ama göz içi içinde kullanılır diye düşünüyorum. Çünkü fazla yumuşak bir yapısı yok.

Diğer kısım ise çok hoş bir mor renkti. Aslında kalemin üzerinden sanki gri ağırlıklı donuk bir mor gibi duruyor ama sürdüğünüzde öyle olmuyor. Oldukça belirgin yapısı mat olmayan sürüşü kolay bir renk veriyor. Kalem olarak kullanımı güzel ama far olarak kullanmayı pek sevemedim çünkü sert yapısı nedeniyle göz kapağımı biraz zorladı. Sanırım far olarak daha yumuşak yapısı olan kalemleri seçmek lazım.

Çift taraflı olduğu ve boyutu biraz büyük olduğu için pek sevemedim ama renkleri ve yapısı gayet güzel. Çift taraflı kalem sevenlere tek kalemle iki rengi halletmek isteyenlere tavsiye ederim.

 

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder