14 Ekim 2016 Cuma

ÜRÜN İNCELEMESİ #106 : RIMMEL LONDON APOCALIPS RUJ NO : 304 ECLIPSE

Merhaba arkadaşlar;


Bugün size bir süredir denediğim bir sıvı rujdan bahsetmek istiyorum. Muhtemelen pek çok blogda yazısını görmüşsünüzdür diye düşünüyorum çünkü oldukça popüler bir ürün oldu. Fakat ben gloss ya da sıvı rujları pek tercih etmediğim için almamıştım. Ama merak tabiisi dayanamadım ve indirimde denk gelince Watsons mağazasından iki tane aldım. Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 12-13 TL idi.

Bahsettiğim ürün Apocalips markasının sıvı rujları. Dediğim gibi iki çeşit var bende bugün incelediğim ise 304-Eclipse rengi.

Öncelikle ürünün ambalajından bahsedeyim her zamanki gibi; oldukça şık bir ambalajı var. Özellikle kapak kısmı çok güzel duruyor ben beğendim ve kullanımı da açıp kapaması da kolay.
Rujlar çok iddialı renklerde seçilmiş kırmızılar çok parlak fuşya, pembe tonları inanılmaz dikkat çekici nude tonları tam hakkını veren renkler.
Ürünün genel yapısından bahsedeyim biraz; ürün gloss gibi görünüyor ama glos değil kullandığınızda kesinlikle ruj opaklığı ve performansı veriyor. Ambalaj tasarımı ve fırçası gloss izlenimi veriyor akışkan yapısı de ilk başta ben de renkli gloss gibi olduğunu düşündüm ama öyle değil. Tam anlamıyla sıvı bir ruj yani aslında hem glossun hem de rujun özelliklerinin bir karışımı diyebiliriz. Yapısı gloss gibi yapış yapış değil, saçlara oraya buraya yapışmıyor. Çok iyi pigmentli ürünler rengini çok güzel veriyor tek katta da güzelce boyuyor. Dudakta uzun süre ilk sürüldüğü canlılığıyla kalıyor ancak bir şeyler yiyip içtikten sonra tazelemeniz gerekiyor.

Bendeki rengi oldukça parlak bir gülkurusu-mor bir ton. Elde denediğinizde daha koyu bordoya yakın gülkurusu gibi duruyor ama dudakta mor alt tonu daha belirgin hale geliyor. Dudağımı kurutmadı aksine nemli hissi uzun süre hissettim. Fırçalı olmaları nedeniyle fakat ben mutlaka bir dudak kalemi ile uygulamayı tercih ediyorum böylece taşmalardan kurtulabiliyorum. Fırçası sünger uçlu olduğundan ilk etapta fırçaya ürün yoğun bir şekilde geliyor o yüzden ilk sürüşte dikkat edin iyice yaymayı unutmayın. Ben genelde peçete ile fazlalığı alarak kullanıyorum bu durumlarda.
Ve son olarak maalesef kötü bir özelliğinden bahsetmem gerekecek yani kokusundan…. Maalesef kimyasal kötü bir kokusu var ama içinize su serpeyim biraz koku kalıcı değil sürerken maalesef yoğun hissediyorsunuz ama az bir süre geçince hissedilir olmaktan çıkıyor.
Kısacası gloss sevmem diyenlerin bile bence bir şans vermesi gereken çok farklı renkleri olan güzel bir ürün Sizin de bana önereceğimiz renkleri varsa yorum olarak bırakmayı unutmayın ben de deneyebileyim.


REEC. 

1 yorum:

  1. rengi muhteşem görünüyor cidden ama bu tarz ürünlerde koku çok önemli bence de. kimyasal gibi kokan ürünlere ısınamıyorum. elinize sağlık, sevgiler =)

    YanıtlaSil