7 Temmuz 2016 Perşembe

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #9 : APPLE CHEF KURU ANANAS

Merhaba arkadaşlar;
 
Bugün size yeni denemeye başladığım bir üründen bahsedeceğim. Daha doğrusu biraz da yeni bulduğum firma diyebilirim. Apple Chef markası standına Carrefour’da rastladım hemen kendime bir iki çeşit aldım denemek için. Hem meyve hem de sebze kuruları var. Ayrıca bazı ürünlerde 1-2 farklı meyve karışımlı olan çeşitleri de var. Fiyatları da oldukça uygun.
Ben öncelikle aklımdaki değişik birkaç fikir için sebze kurularından aldım. Ama henüz onlardan henüz demeler yapamadım. Benim gördüğüm stantta elma, portakal ve çilek kuruları vardı fakat ben onları daha önce Taze Kuru firmasından alıp denediğim için daha değişik olsun istedim ve ananas kurusundan satın aldım.


Plastik minik dikdörtgen kutularda satılıyorlar. Kutuların üzerinde kartondan bir ambalaj daha var. Bu kısımda ürünle ilgili bilgiler yazıyor o nedenle diyet vs yaparken pratik olur. Hepsi aynı boyutta mı bilemiyorum ama benim aldıklarım 18 gr lık kutular halindeydiler. Kartonların ön kısmında kalori değerleri de var seçerken ondan da faydalanabilirsiniz.
Dediğim gibi benim ilk denediğim ürünü ananas cipsi diye tanımladıkları ananas kurusu oldu. Gerçekten de cips gibi dilimlenmiş kurutulmuş ananas parçaları var içerisinde. Ben ilk etapta her zamanki gibi en büyük sıkıntım olan su içme ile ilgili olarak su şişemin içine koydum. Oldukça ilginç bir tadı oldu biraz ekşi gibi ama yine de değişiklik iyidir. Başka çeşit meyvelerle çilekle falan beraber suya koymayı düşünüyorum.


Bu arada kardeşim de tart yapmayı önerdi ama henüz ramazan dolayısıyla deneyemedik. Denediğimiz zaman instagramda mutlaka paylaşırım. Daha önce taze ananasla denemiştim. Kurusu ile nasıl olacağını merak ediyorum.
Ben bu kurutulmuş hazır meyve ve sebzeleri sağlıklı beslenme ve diyet zamanlarında oldukça yararlı buluyorum. Bulduğum markaları da sizinle paylaştım ama ayrıca sizin bildiğiniz başka marka ve ürünler varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.
 
REEC.
 

2 yorum:

  1. işim gereği Bu ürünün üretiminin yapıldığı tesisi gezme fırsatım olmuştu. Gerçekten hijyenik el değmeden paketleniyor . Bu arada bloğunuzu keşif etkinliğinden buldum sizi takipteyim. Bloğuma da beklerim sevgiler http://efsaninguncesi.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ne kadar güzel çok sevindim içim biraz daha rahatladı verdiğin bilgi için saol bloğunu da en kısa zamanda ziyaret edicem tanıştığımıza memnun oldum :)

      Sil