5 Temmuz 2016 Salı

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #8 : DOGADAN MEYVE MOLASI

Merhaba arkadaşlar;
Bugün size yine bir ara öğün önerisinde bulunacağım. Doğadan markasını mutlaka duymuşsunuzdur ama belki bu ürününü bilmiyorsunuzdur. Çünkü çok yaygın olarak her markette olmuyor ben genelde Migros ta buluyorum ama bazen orada bile olmayabiliyor.


Bu ürün meyve molası adı altında çeşitli meyvelerin püre edilmiş hali diye tanımlayabileceğimiz bir ürün. Birkaç çeşidi var sevdiğiniz meyvelere göre içeriğinde olanlardan seçebilirsiniz. Tek bir meyvenin değil birkaç meyvenin püresi dolayısıyla değişik tatları var.


Çok ilginç ambalajları var açıp bir kaba aktarabileceğiniz gibi aynı zamanda direk kabından da meyve suyu içer gibi de yapabiliyorsunuz. Çeşitlerine göre ambalaj renkleri değişiyor. Mesela benim bugün anlatacağım çeşidi elmalı olan ve rengi kırmızı muzlu olanı var o da sarı ambalajlı vs.


Çocuklara meyve yedirmek için de değişik bir alternatif olabilir ama ben hep kendim için kullandım. Ayrıca hamur işlerinde kek ya da tartlarda da kullanabilir diye düşünüyorum. Hatta sulandırıp meyve suyuna bile dönüştürülebilir bu mevsimde buz ilavesi ile de güzel bir içecek olur ama henüz bu şekilde denemedim.


Ara öğün olarak tüketecekler için iki konuya dikkat etmek lazım. Birincisi paketler 100 gramlık halde ve üzerinde içeriğinin tam kaç kalori olduğu bilgisi yazıyor. Dolayısıyla kalori hesabı ile bir diyet uygulayanlar buradan yararlanarak tüketmeli. İkincisi de içeriğinde birkaç meyve değişik oranlarda var mesela bu çeşidinde 1,5 elma 6 çilek ve 6 böğürtlen var. Eğer ara öğününüz bir meyve hakkı içeriyorsa bir paketin tamamını bitirmek listenizin dışına çıkmasına neden olabilir.


Tadı değişik meyveler içerdiği için farklı oluyor yani ne elma ne çilek tadında değil o nedenle bazen herkese güzel gelen bir tat oluşmamış olabilir. Mesela ben bu elmalı olanı biraz buruk buldum. Ama diğer çeşitlerinde sevdiklerim var. Onlardan da arada bahsedeceğim mutlaka.


Kıvamı koyu çok fazla meyve suyu gibi akışkan değil ama dediğim gibi direk ambalajından meyve suyu içer gibi kapağını pipet gibi kullanarak içmenize izin verecek kadar da suyu bir kıvamı var.


Direk meyve yiyemeyen değişik tatları denemek isteyen ve yanında pratik bir ambalajla ara öğün taşımak isteyenlere çeşitlerini denemesini kesinlikle öneririm.


 


REEC.


 


 


 


 

1 yorum: